Помош! - Имате проблеми со iУредот? (iPod, iPhone или iPad)

Дискусија во форумот 'Apple' започната од Jane, 13 апр 2009.

 1. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.675
  Допаѓања:
  1.319
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Не , не сум за ова работа туку на Алфа Мобил или Торте Мобиле да ги прашаш или iButik


  Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Може да се направи со новиот x-sim кој се апдејтира
  5ката не оди на 11-12 нема апдејти за него
  Можам со девелопер акаунт да ти симнам апп и да ги користиш
   
 3. kalin

  kalin Член

  Член од:
  26 сеп 2009
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Здравп дечки Дали може помош или искуство со А1(вип) ако некој знае пошо веке година дена договорот ми е истечен со нив и упорно нејќат да ми го отклучат Iphone SE кодиран е на нивна мрежа и ми поставуваат УСЛОВ ако сакам да ми го откодираат да сум го ородолжил договорот со нив ... ИСКУСТВО ИЛИ ПОМОШ КАКО ДА ГО ОТКОДИРАМ ДА РАБОТИ НА СИТЕ МРЕЖИ ПЛСС
   
 4. margwad

  margwad Нов член

  Член од:
  14 апр 2020
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Имам ист проблем. Се плашам дека ќе мора да купам нов. Добро е што имам заштедени пари заштедени затоа што тргував некое време. Може да ја препорачам оваа компанија ако сте заинтересирани за некој https://www.instaforex.com/reviews_forex_traders дополнителен извор на приход.
   
 5. BrankoSL

  BrankoSL Нов член

  Член од:
  5 мај 2020
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  X
  РОМ/Верзија:
  13
  Здраво на сите!!
  Имам iPhone X двете камери прекинаа да работат (предна и задна) дали некој знае во што е проблемот и кој сервис би го препорачале.
   
 6. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  485
  Допаѓања:
  290
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  пробај прво со рестор, па после сервис ...
   
 7. BrankoSL

  BrankoSL Нов член

  Член од:
  5 мај 2020
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  X
  РОМ/Верзија:
  13
  Пробав со рестор не бива ми кажаа дека е пороблем со матичната плоча па барам совет за некој добар сервис
   
 8. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  485
  Допаѓања:
  290
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
 9. Kaiser

  Kaiser Нов член

  Член од:
  18 окт 2010
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  iPhone8
  Здраво,
  iPhone 8 (купен во Телеком пред 2 години) , во задниве неколку денови почна да се исклучува кога ми е на 50% батеријата, а денес на 65%.
  Се појавува знакот на apple и ми кажува дека телефонот мора да се стави на charger иако е на 50%. Го ставам на полнач и го вадам за 2-3 минути - кога ќе дојде до тој % се исклучува.

  Дали е батеријата или е нешто Software во прашање?

  Пробувам со Hard Reset ( volume + па volume - на на крај power button) не ми прави него ми дава опција како да го исклучувам.

  Чаре?
   
 10. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Батерија 99.9% си имаат проблем со тоа
  Ако сакаш да ја смениме пиши ПП
   
  На Kaiser му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: