Помош! - Имате проблеми со iУредот? (iPod, iPhone или iPad)

Дискусија во форумот 'Apple' започната од Jane, 13 апр 2009.

 1. srgjan

  srgjan Член

  Член од:
  15 мар 2011
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Му направив рестор на софтверов преку ајтјунс и се среди работата.Благодарам сепак.
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.763
  Допаѓања:
  1.336
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Е така и може полесно здравје и обавезно бекап да си направиш за секој случај


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 3. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.763
  Допаѓања:
  1.336
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Како да го исклучам two-factor verification оти ме иритира имали начин како се исклучува?


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 4. Dzepar

  Dzepar Познат Член

  Член од:
  14 сеп 2014
  Мислења:
  362
  Допаѓања:
  281
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Sony Xperia M2, Tipo
  На веб броузер оди на иКлауд сетингс, не знам точно не сум во близина ама ќе се снајдеш.

  Sent from my H3113 using Tapatalk
   
 5. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.763
  Допаѓања:
  1.336
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Све сум пробал и преку браузер и го нема тоа опција !


  Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
   
 6. Dzepar

  Dzepar Познат Член

  Член од:
  14 сеп 2014
  Мислења:
  362
  Допаѓања:
  281
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Sony Xperia M2, Tipo
  Одиш на https://appleid.apple.com/account/home
  Security, edit па му правиш turn off.

  Sent from my H3113 using Tapatalk
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.763
  Допаѓања:
  1.336
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Тоа е работава и таму го нема тоа опција


  Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DEJANRESEN

  DEJANRESEN Член

  Член од:
  6 окт 2012
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  Здраво друштво,ај едно прашање:
  имам ајфон 5 отклучен со р-сим од пред неколку години софтвер верзија 8.2 и не можам да го апдејтирам бидејки р-симот е постар модел,е сега прашањево ми е фејсбук месинџерот бара апдејт и не работи ама не можи да се апдејтира најверојатно поради софтверот,некоја солуција или решение?
   
 9. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.763
  Допаѓања:
  1.336
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Чаре, декодирај ајфонот или смени го оператрот и апдејтирај за нов иос па потоа апликации


  Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
   
 10. DEJANRESEN

  DEJANRESEN Член

  Член од:
  6 окт 2012
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  Чаре,колку е декодирање,беше ептен скапо и ти можиш да го декодираш?
   

Сподели преку: