Помош! - Имате проблеми со iУредот? (iPod, iPhone или iPad)

Дискусија во форумот 'Apple' започната од Jane, 13 апр 2009.

 1. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.554
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  Оди во Settings > App & iTunes Store > Automatic Downloads и исклучи ги апдејтите...
   
 2. ogiogi

  ogiogi Активен Член

  Член од:
  21 јун 2010
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  85
  Поени од трофеи:
  28
  Имам проблем со WiFi на iPhone 6. Сигналот е многу слаб ако не сум во непосредна близина на рутерот. На само 6-7м од рутер паѓа на -80db. Дали се поправа ова и колку би чинело.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.445
  Допаѓања:
  2.971
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Поголемиот дел од случаевите антената треба да се смени, поради тоа што е на флет кабел од топлина се згужвува. Ти прави понуда по пп. (напоменав во поголемиот дел, затоа што имав неколку случаеви и да е електроника на самата матична плоча ослабена, но се поправа само што не е експедитивен сервис) :)
   
 4. ogiogi

  ogiogi Активен Член

  Член од:
  21 јун 2010
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  85
  Поени од трофеи:
  28
  Среден е проблемот во Алфа Мобил :)
   
  На Noc 32, kirev и Alfa Mobil Team им се допаѓа ова.
 5. naumdb

  naumdb Познат Член

  Член од:
  29 ное 2008
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  421
  Поени од трофеи:
  63
  Можно ли е да се направи downgrade кај Ipad 3, од IOS 9 на IOS 6 на пример?! :)
   
 6. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.753
  Допаѓања:
  1.332
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Па би требало да може оди на страницата
  https://ipsw.me/
  Регистрирај се и логирај се па види дали има даунгрејд за него


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
  Последна промена: 27 мај 2018
 7. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.319
  Допаѓања:
  737
  Поени од трофеи:
  113
  Нема шанси. Тоа може само за блиски верзии, рецимо до еден месец од кога е искочена новата верзија.
   
 8. kikoOoOoOoO

  kikoOoOoOoO Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  448
  Допаѓања:
  170
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone SE
  Отвори на icj.me и најди го моделот што ти треба...Сите firmwares што се зелени можат да се инсталираат, без разлика дали се блиску една до друга или не...Сите црвени веќе не се активни и за жал ништо...Скоро имаше некоја грешка на серверите на Apple и беа активни сите верзии, ама траеше многу кратко :)))


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 9. DEJANRESEN

  DEJANRESEN Член

  Член од:
  6 окт 2012
  Мислења:
  76
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  Здраво друштво,ај за мала помош на два проблеми,некој кој знае
  1. ајфон 5 од ат&т со Р-СИМ 10 отклучен на ВИП е сеа сакам да ставам Лајка мобиле и пише Но Сервис,чаре?
  2 на ајфон 5с хоме копчето работи но фингер принт не,чаре ?
   
 10. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.133
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  2ka нема чаре. Кец, можно е сим картицата од лајка да е од понов тип кој не е поддржан од тој р сим.
   

Сподели преку: