Помош! - Имате проблеми со iУредот? (iPod, iPhone или iPad)

Дискусија во форумот 'Apple' започната од Jane, 13 апр 2009.

 1. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.548
  Допаѓања:
  1.404
  Поени од трофеи:
  178
  Оди во Settings > App & iTunes Store > Automatic Downloads и исклучи ги апдејтите...
   
 2. ogiogi

  ogiogi Активен Член

  Член од:
  21 јун 2010
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  83
  Поени од трофеи:
  28
  Имам проблем со WiFi на iPhone 6. Сигналот е многу слаб ако не сум во непосредна близина на рутерот. На само 6-7м од рутер паѓа на -80db. Дали се поправа ова и колку би чинело.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.411
  Допаѓања:
  2.940
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Поголемиот дел од случаевите антената треба да се смени, поради тоа што е на флет кабел од топлина се згужвува. Ти прави понуда по пп. (напоменав во поголемиот дел, затоа што имав неколку случаеви и да е електроника на самата матична плоча ослабена, но се поправа само што не е експедитивен сервис) :)
   
 4. ogiogi

  ogiogi Активен Член

  Член од:
  21 јун 2010
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  83
  Поени од трофеи:
  28
  Среден е проблемот во Алфа Мобил :)
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: