Помош! - Имате проблеми со iУредот? (iPod, iPhone или iPad)

Дискусија во форумот 'Apple' започната од Jane, 13 апр 2009.

 1. acikaa

  acikaa Член

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Iphone 7
  Имам мал проблем кога пробувам да го отклучам телефонот (iphone 7) не реагира на 4-5 секунди а секогаш се случува кога сум надвор на ладно никогаш кога сум на топло. Не е страшно али нервира. дали и некој друг има ваков проблем?
   
 2. Iphone help

  Iphone help Активен Член

  Член од:
  3 сеп 2012
  Мислења:
  519
  Допаѓања:
  123
  Поени од трофеи:
  43
  како ги полните ајфоните за да држат добра состојба на батеријата. таблетот ми е стар една година, според апликацијата батери лајв батеријата е ослабнета за 10%. Дали знаете некое решение ?


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 3. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.970
  Допаѓања:
  3.911
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  не го оставај предолго на полнач, нема некое правило ... нормално е да ослабнуваат батериите од користење
   
 4. Iphone help

  Iphone help Активен Член

  Член од:
  3 сеп 2012
  Мислења:
  519
  Допаѓања:
  123
  Поени од трофеи:
  43
  Дали е подобро да го вклучам на полнач на 20%, а да го исклучам на 80%?


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 5. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.548
  Допаѓања:
  1.033
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy S9 coral blue
  Секогаш е подобро така а еднаш месечно од 0 до 100%.
   
 6. DEJANRESEN

  DEJANRESEN Член

  Член од:
  6 окт 2012
  Мислења:
  74
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  дечки ај некој ако имал сличен проблем,се работи за ајфон5 р-сим со иос 8,2 кога сум на фејсбук од време на време паѓа фејсбукот,до телефонот е или ќе има нов апдејт за фб.?
   
 7. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.970
  Допаѓања:
  3.911
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  На кој иОС ти е ? апдејтиран ти е до крај фб?
  обично се работи за недостаток на ресурси, рам меморија и крашува
   
 8. DEJANRESEN

  DEJANRESEN Член

  Член од:
  6 окт 2012
  Мислења:
  74
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  На 8.3 иос ми е бидејки ми е со р-сим од постарите отклучен,а апдејтиран е до крај фб...и само на фб прави така,друго се ок си работи...
   
 9. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.970
  Допаѓања:
  3.911
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Можеби е до верзијата а може и до недостаток на рам
  ресетирај го исклучи ги сите апп од позадина и пробај ... ама јас мислам дека е недостаток на перформанси
   
 10. DEJANRESEN

  DEJANRESEN Член

  Член од:
  6 окт 2012
  Мислења:
  74
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  Другар,а да го апдејтирам иос дали после можам да го отклучам со р-сим истиот или нов треба...
   

Сподели преку: