Помош! - Имате проблеми со iУредот? (iPod, iPhone или iPad)

Дискусија во форумот 'Apple' започната од Jane, 13 апр 2009.

 1. Todor91

  Todor91 Познат Член

  Член од:
  7 мај 2009
  Мислења:
  377
  Допаѓања:
  340
  Поени од трофеи:
  63
  Дечки може ли помош. Кај девојка ми на ајфонот не дава да се симнува никаква апликација ни па да се надгради. Пробав да го ресетирам пасвордот и да направам нов и пак исто се појавува. Apple ID is disabled. Помош?


  Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk
   
 2. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.730
  Допаѓања:
  1.327
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  А дали девојка ти има активирано виса сметка за купување апликации или за плус гига ајклоуд па подоцна не купува ништо??


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 3. Todor91

  Todor91 Познат Член

  Член од:
  7 мај 2009
  Мислења:
  377
  Допаѓања:
  340
  Поени од трофеи:
  63


  Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk
   
 4. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.730
  Допаѓања:
  1.327
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Тоа е причината затоа активирај повторно


  Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
   
 5. Todor91

  Todor91 Познат Член

  Член од:
  7 мај 2009
  Мислења:
  377
  Допаѓања:
  340
  Поени од трофеи:
  63
  Неможам да ја активирам пак мојата картица бидејки моментално е блокирана од Itunes бидејки ми украдоа 120 долари и треба да ми ги вратат деновиве. :) Пс. Пазете имаат хакерски напад на AppStore


  Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk
   
 6. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.730
  Допаѓања:
  1.327
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Затоа на мојата картица не ставам такво како твојот , туку Виса Електрон од СБ колку пари ставаш и толку имаш и ден денес ништо не ми може баш како ми кажаа членови од форумов така и направив. Туку штом кога ќе ти вратат парите и после смени ја друга картица ќе ставаш во денари па тие (банката) нека ја конвертираат валутата


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 7. Kaiser

  Kaiser Нов член

  Член од:
  18 окт 2010
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  iPhone5s
  Поздрав друштво,

  Имам iPhone5s, и во последно време се појавува еден проблем.
  Кога батеријата ќе дојде до некои 45% одеднаш нагло паѓа за една минута на 24-25% .
  Па нормално троши до некаде 14-15% и пак паѓа на 5%.
  Кога ќе го ставам телефонот на полнач (да речеме на тие 5% кога е паднат) , на првиот контакт веднаш ми јавува дека има 20% .

  Прашањето е дали е батеријата проблем, или пак проблемот е посериозен (до iOS-от)?
   
 8. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.200
  Допаѓања:
  5.532
  Поени од трофеи:
  258
  Батеријата смени ја тоа е проблем 99%.


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
  На Dzepar и Kaiser им се допаѓа ова.
 9. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.730
  Допаѓања:
  1.327
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Батеријата дефиниивно


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На Kaiser му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dzepar

  Dzepar Познат Член

  Член од:
  14 сеп 2014
  Мислења:
  357
  Допаѓања:
  273
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Sony Xperia M2, Tipo
  Имав исти проблем, нарочито на ладно одма паѓаа %. Сменав батерија и се среди.

  Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
   
  На Kaiser му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: