Помош! - Имате проблеми со iУредот? (iPod, iPhone или iPad)

Дискусија во форумот 'Apple' започната од Jane, 13 апр 2009.

 1. odimoski

  odimoski Нов член

  Член од:
  25 дек 2008
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Едно прашање
  Пред месец дена на улица најдов ајфон 5 му извадив катицата (германска) и сега кога ставам наша картица ми бара iCloud активација дали има решение за ова или не ?
   
 2. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.711
  Допаѓања:
  1.319
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Јок, безкорисен ти е ајфонот заклучен ти е,подобро врати му на сопственикот друго чаре нема


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На goran и kirev им се допаѓа ова.
 3. DEJANRESEN

  DEJANRESEN Член

  Член од:
  6 окт 2012
  Мислења:
  69
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  има,да ти дам 500че за делој да го земам :)
   
 4. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.120
  Допаѓања:
  1.593
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  LG G4
  РОМ/Верзија:
  Android M
  Мој совет до тебе,телефонот ни под разно не можиш да го користиш без user/password најдобро ке биди да го предадеш во полиција.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Piksy4hen

  Piksy4hen Нов член

  Член од:
  23 сеп 2017
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  iPhone 5s
  Дали може да се вратам на 10.3.3 od iOS 11.1 ? За iPhone 5s се работи.
   
 6. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  553
  Допаѓања:
  652
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Не, само на 11.0.1 можеш да се вратиш.
   
 7. Iphone help

  Iphone help Активен Член

  Член од:
  3 сеп 2012
  Мислења:
  509
  Допаѓања:
  121
  Поени од трофеи:
  43
  сакам да ја сменам батеријата на ајфон 6. дали можете да ми препорачате квалитетна батерија од алиекспрес и дали би можел сам да ја заменам?


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 8. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.494
  Допаѓања:
  2.566
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  По мене боље во ibutik да одеше да ти ја сменат барем нема да се замараш дали добро ќе ја наместиш, а цената горе доле иста ќе биде. Плус се' шо е порачано од али експрес е мачка у вреќа. (сум имал и супер и ептен лоши искуства)
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.711
  Допаѓања:
  1.319
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Дечки извини за офопик само да прашам за тие што имаат iMac кое е верзија ОС ??? Да си направам виртуелна машина за да спарувам со Apple TV 4K


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   

Сподели преку: