Помош! - Имате проблеми со iУредот? (iPod, iPhone или iPad)

Дискусија во форумот 'Apple' започната од Jane, 13 апр 2009.

 1. fenomenmk

  fenomenmk Познат Член

  Член од:
  14 ное 2009
  Мислења:
  1.107
  Допаѓања:
  473
  Поени од трофеи:
  83
  И купив на невестата iphoe 7
  На сетирање и креирање appleID на крај при прифаќање на terms and conditions ми јавува ова :( ми го крши меракот
  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 2. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  2.034
  Допаѓања:
  1.635
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Пробај преку itunes на компјутер направи акаунт па после само поврзи го телефонот би требало сам да се среди.

  Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
   
  На fenomenmk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. fenomenmk

  fenomenmk Познат Член

  Член од:
  14 ное 2009
  Мислења:
  1.107
  Допаѓања:
  473
  Поени од трофеи:
  83
  Го решив со креирање акаунт на itunes, само немжеше без картица и ми исчарџа долар :(
  Ама го решив проблемот.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. Iphone help

  Iphone help Активен Член

  Член од:
  3 сеп 2012
  Мислења:
  508
  Допаѓања:
  121
  Поени од трофеи:
  43
  може без картичка http://www.omizio.com/upute/kako-kreirati-appstore-racun-bez-kreditne-kartice-upute/
  Најдобро акаунтот да ти биде на canada или united state


  Sent from my iPad Pro 9.7 using Tapatalk
   
 5. fenomenmk

  fenomenmk Познат Член

  Член од:
  14 ное 2009
  Мислења:
  1.107
  Допаѓања:
  473
  Поени од трофеи:
  83
  Не даваше опција none илити без картица, незнам зашто. Сега преку аппсторе серингс си ја избришав картицата случајно да не стискаат децата.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Iphone help му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DEJANRESEN

  DEJANRESEN Член

  Член од:
  6 окт 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  здраво,да прашам кој знае,имам ајфон 4с неверлок од спринт америка,користев вип картичка,сега сакам од лајка мобиле да користам ми вика СИМ НОТ СУПОРТЕД,чаре?
   
 7. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  467
  Допаѓања:
  211
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  Заклучен е. Мене истото ми се случи со ајфон 6, телефонот демек неверлок, на телеком и оне се користеше без проблем, но на вип јавуваше sim not supported, си платив детална проверка на ИМЕИ за заклучување на ибеј, и испадна дека е заклучен на policy.... незнам што.
  Истиот тип кој ми направи детална проверка за ИМЕИ-то, ми го отклучи бесплатно телефонот.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 8. DEJANRESEN

  DEJANRESEN Член

  Член од:
  6 окт 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  Мартин друже а колку плати ако не е тајна и кај кој заврши работа?
   
 9. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.383
  Допаѓања:
  2.922
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  По приватна порака, искуцај ми го имеи-то од уредот.
   
 10. i6s

  i6s Член

  Член од:
  6 ное 2016
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  13
  Поени од трофеи:
  8
  Дали home button - ov на iphone 6s e водоотпорен дека ми се истури вода ама одма ја избришив водава и дали можно е на друго место да влези вода и да направи штета?
   

Сподели преку: