Помош! - Имате проблеми со iУредот? (iPod, iPhone или iPad)

Дискусија во форумот 'Apple' започната од Jane, 13 апр 2009.

 1. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Секој што бара помош за билошто во врска со ајфонот, доколку веќе нема отворено тема за тој проблем, слободно нека побара помош во оваа тема, па доколку знаеме ќе помогнеме.
   
  На Goran4e, n900 user и Arambasa им се допаѓа ова.
 2. MAGO

  MAGO Член

  Член од:
  11 апр 2009
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Epa Aj Togash Jas Da A Seftosam Temata :D:D:D ... Vaka Najdiv na net nesh za Applikacite da rabotat bez wifi ... dali i Cydia-ta ce rabote so toa podesuvanje :?
   
 3. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143

  Од каде Cydia-та би симнувала податоци ако нема вифи?
   
 4. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  90% од апликациите не бараат вифи. Ниедна игра, ниедена апликација не бара вифи, освен ако не е програмче од типит на меил клиент, програма што ти кажува време и сл.
  Cydia и Installer не ги рачунај баш како програми....:) Тие ти се на некој начин програми за да симињаш програми... Незнам како најубаво да се изразам али мислам ме сфати:D. Што се однесува до интернетот, мора да имаш некаков интернет за да ја симнеш апликацијата што сакаш да ја инсталираш. Едноставно мораш:D
   
 5. MAGO

  MAGO Член

  Член од:
  11 апр 2009
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  ne ne znaev... zatoa si prasav :D de bre vi pa ... 2 dena go imam iphone ot :D poarno si prasham otkolku da eksperimentiram

  a cydia samo preku wifi rabote ili moze nekako preku usb toa da se deshava da go podesam za bluethoot i nekoj dr. raboti sho se pravat u cydia ili moze i preku dr. programa :?
   
 6. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Само преку WiFi или преку GPRS/EDGE/3G...
   
 7. Scofield

  Scofield Член

  Член од:
  31 мар 2009
  Мислења:
  240
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  Дали има некој audio boost за 2.2.1 пошто како што видов во Cydia-ta има само до 2.2.0 :S
   
 8. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Работи и на 2.2.1 истиот. Го имам лично пробано.
   
 9. srna

  srna Нов член

  Член од:
  27 јан 2009
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Помош за синхронизирање iPhone со повеќе компјутери

  Moze li da go sihroniziram iphoneot ili i touchot od dva kompjuteri????
  I dali ke mi se izbrise installerot i cydiata ako stisnam earse pri uklucuvanje na itouchot na itunes???
   
 10. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  iTouch немам користено за да ти кажам за бришењето, ама не би требало зашто iTunes-от прашува да ги избрише најеверојатно само сликите, песните и филмовите.
  И да ти ги избрише, лесно се прави Jailbreak.

  А за да синхронизираш iPhone на 2 компјутери, начин има ама не ми е испробан. Ако сакаш ќе направм туториал на форумов, па испробај.
   

Сподели преку: