Подесување на Иго

Дискусија во форумот 'iGO' започната од scorpions1979, 6 мај 2016.

 1. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.144
  Допаѓања:
  1.620
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Ова igo е што го постави vlatko одавна на форумов за сите резолуции и си работеше супер на сите предходни телефони само на овај зеза,можда @vlatko.donev ке кажи некое решение.

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
 2. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  658
  Допаѓања:
  653
  Поени од трофеи:
  93
  Отвори го data.zip/ui_android/multimode фајлот.Избриши ги редовите од m1 до m4,остави ги редовите m5 и m6 и преправи ги да бидат вака:
  m5=1080,2034,"1024_768"
  m6=2034,1080,"1024_768"
  не го распакувај data.zip туку само отвори,направи ја измената во multimode фајлот и затвори со меморирање
   
 3. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.144
  Допаѓања:
  1.620
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Сега ова го дава
  [​IMG][​IMG]

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
  Проработа Али фали пак резолуција[​IMG]
   
 4. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  658
  Допаѓања:
  653
  Поени од трофеи:
  93
  Јас ти ги напишав бројките според сликата ама треба точно да се напише според резолуцијата. Ако ти е за овој тел од кој пишуваш треба наместо 2034 да напишеш 2160.Мислам дека резолуцијата ти е 1080х2160
   
 5. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.144
  Допаѓања:
  1.620
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Да за овај телефон е,да таа резолуција е 1080x2160 го променав тоа сега го дава ова пак хмм

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
  [​IMG][​IMG]
   
  Последна промена: 4 јан 2018
 6. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.144
  Допаѓања:
  1.620
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Го решив проблемот инсталирав друго igo nextgen и си работи без проблем,за другото не знам што проблемот направив се и не сака да работи.[​IMG]

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
  На saturnbt, salt и DigitalDreamer им се допаѓа ова.

Сподели преку: