Побарување на Firmware и останати софтвери за SonyEricsson - Тука!

Дискусија во форумот 'Туторијали и модување' започната од Alfa Mobil Team, 30 мај 2008.

1. buli

buli Член

Член од:
    17 јун 2008
    Мислења:
    341
    Допаѓања:
    0
    Поени од трофеи:
    16
    Имам К770и и сакам да инсталирам флеш тема и да видам други можности со кои ќе го подобрам софтверски, гледам таму нешто пачови, појчување на звук ова она :) слабо се снаоѓам низ темите фар менаџер +јдф флешер симнав и се надевам преку него ќе можам да средам сите овие работи. Значи ми треба туторијал за користење на фар менаџер некоја флеш тема и некој пач. И како да проверам кој цид ми е ? Благодарам однапред.

2. draganili

draganili Нов член

Член од:
    8 ное 2011
    Мислења:
    6
    Допаѓања:
    0
    Поени од трофеи:
    1
    Поздрав,Би сакал да прашам за проблем со Сони Ериксон Елм(J10I2).
    Телефонот потполно работи супер,но воопшто не работи ацелерометерот.Кога ке влезам во service menu и го тестирам,секогаш покажува X:0 , Y:0 , Z:0
    читав по форуми со апдејт на ОС дека се прави,и сега го има R7CA061 но не се направи.Некаде читав и со вадење батерија и тоа не помогна.Апликациите функционираат како телефонот да нема ацелерометер..Дали некој знае како да го направам ова!? Фала однапред.

3. Teod

Teod Нов член

Член од:
    2 апр 2013
    Мислења:
    5
    Допаѓања:
    1
    Поени од трофеи:
    3
    Барам firmware R7CA061 брендирана верзија на Т -мобиле со македонски јазик за SE W20i - Zylo или постарата верзија R7CA058 , може и било која верзија со SE_EUROPE , јазичен пакет .
    Имам еден куп МК.lng фајлови кои не успевам да ги активирам пошто се регион и фирмвер зависни, го флешовам телефонот 20 тина пати , со нови cust.xml, сменив CDA , пробав SEUS и трикови со промена на верзија и регион , пробав со WotanService, само ми ги потроши кредитите додуша ми ја даде верзијата ама без мак. јазик , од Сеус ги имам апдејт фајловите арно ама со декриптерот ги распаковав и ги имам во raw верзија , но енкриптерот не дава употреблива верзија итд. ...нема што не пробав ама мак. јазик не успеав да инсталирам.
    Инаку се работи за еден телефон кој беше со брендирана верзија на Т-Мобиле и кој успешно го дебрендирав и си работи ама сега нема македонски јазик .
    Ако некој има било каква верзија за Зајло со македонски јазик молам аплоад
    Поздрав

4. Teod

Teod Нов член

Член од:
    2 апр 2013
    Мислења:
    5
    Допаѓања:
    1
    Поени од трофеи:
    3
    Решено, ако некој бара фирмвер за Зајло со мак јазик , имам .

Сподели преку: