Побарување на Firmware и останати софтвери за SonyEricsson - Тука!

Дискусија во форумот 'Туторијали и модување' започната од Alfa Mobil Team, 30 мај 2008.

 1. horhe

  horhe Нов член

  Член од:
  24 ное 2008
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  imam w580 cid53 i nemozam da instaliram flash temi. ima li resenie
   
 2. Napstersky

  Napstersky Нов член

  Член од:
  15 окт 2009
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Имам к800i. Нешто менував со Far Manager. И сега кога го ставам телефнот и држам C телефонот не го чита. Телефонот си работа се добро и кога го ставам уклучен да префрлам медиа од компјутер го чита. Мислев дека ми била празна батеријата ја наполнив до крај ама џабе. Пробав и со XS++ ама пак не го чита. Драјвери имам снимено ама џабе. Чудно ми е што телефонот го чита кога си праќам слики на PC. А со Far или XS++ не го чита :(
   
 3. bubeto

  bubeto Hardcore™

  Член од:
  11 дек 2008
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  имаш снимено усб или флеш драјвери? ако имаш усб драјвери нема да ти го чита телефонот преку фар или иксес++ треба да снимиш флеш драјвери. побарај има пост овде на форумов ггсемц ти треба ако не барај го на супортот таму го има:)
   
 4. Napstersky

  Napstersky Нов член

  Член од:
  15 окт 2009
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Го решив проблемот Фала
   
 5. toni petrov

  toni petrov Нов член

  Член од:
  2 мар 2010
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  dali mozam da stavam makedonsko meni na soni erikson w350i
   
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.486
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  да, S_E_Europe е јазичниот пакет со Main Generic *.mbn

  доколку не ме разбра, однеси го на сервис.
  pnх5230 платформа сеуште не сум нашол нешто да ја флешува (саглам)
   
 7. anubis_the_god

  anubis_the_god Член

  Член од:
  11 јул 2008
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  18
  Може ли да добијам туторијал и софтвер за сони ериксон к510 и??  имам еден телефон к510и и само трепка кога е вклучен...


  сигурен сум дека софтверот е за промена..имам кабел..само ми треба софтвер и туторијал како да го направам... :) ке се снајдам сигурно
   
 8. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.486
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
 9. ace27

  ace27 Нов член

  Член од:
  11 апр 2010
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  ima li nekoj program za dekodirane na k800i mi bara insert correcr sim card
   
 10. kpeteh

  kpeteh Нов член

  Член од:
  6 фев 2011
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  ми треба програма/апликација за SE k850i за снимање на екранот, за правење видео од екранот како некој вид демо.

  потребно ми е да направам некој вид туторијал

  очекувам одговор што е можно побрзо
  благодарам
   

Сподели преку: