Побарување на Firmware и останати софтвери за SonyEricsson - Тука!

Дискусија во форумот 'Туторијали и модување' започната од Alfa Mobil Team, 30 мај 2008.

 1. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  Тука побарај.

  username: gsmmkd
  pass: demo
   
 2. bubeto

  bubeto Hardcore™

  Член од:
  11 дек 2008
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  за јазик ке си симнеш кутс пак од с_е_еуропе а за фирмвер те упатил трте.
   
 3. leopardmk

  leopardmk Член

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  207
  Допаѓања:
  23
  Поени од трофеи:
  18
  Леле луѓе фала ви многу ! Го вратив телефонот во живот некако.. ама ова со јазикот никако не ми е јасно.. :( ќе има некој малку време да објасни како што со тој кутс и од каде да го најдам ?
   
 4. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  Пошто го оживеа телефонот лесно ке се справиш и со ова. Тоа што погоре ти го спомнаа е кастом пак. Флешувај го телефонот со кастомов што ке го закачам и мислам дека нема да имаш проблем и со јазиците повеке. Ако не си флешувал кастом... ке најдеш упатство на форумов. Флешување на ДБ2020 од стризло.
   

  Прикачени податотеки:

 5. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
 6. leopardmk

  leopardmk Член

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  207
  Допаѓања:
  23
  Поени од трофеи:
  18
  Го флешував но го немам македонскиот јазик..:( Ми се појавуваат само англиски, романски, грчки, бугарски и албански...
   
 7. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.486
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  македонски јазик?
  S_E_EUROPE
   
 8. leopardmk

  leopardmk Член

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  207
  Допаѓања:
  23
  Поени од трофеи:
  18
  Нема во С_Е_Еуропе македонски јазик
  :help::help::help:
   
 9. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.486
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  епа тогаш не постои мкд за к510 :)
  или медитер или се_еуропе, за дб2000 е емеа2 и за дб2020 :) но овие поновите вклучуваќи и марита компатк се во с_е_еуропе :)
  едино ниска класа и одм може да се во поспецифични.
   
 10. paraglajder

  paraglajder Член

  Член од:
  4 сеп 2008
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Се надевам дека постот е на правилно место :)

  Ако може еден совет... Не сум запознат како се менува драјверот на камерата но ке се научам, верувам дека Стризло има упатство за тоа. Сакав да прашам кој драјвер за камерата според вас е нај добар да го инсталирам? Имам к800.

  За потобра фотографија во auto mode да речеме.
  Еве зошто и да не, ако може да се зголеми FPS во режим на снимање од 15 во 30.
  Чув дека со менувањето на драјверот некои други функционалности на камерата би можеле да заебат, лично не би ми слетало ако се зафркне Best Pic бидејки и онака никогаш не го користам...

  Фала однапред.
   

Сподели преку: