Побарување на Firmware и останати софтвери за SonyEricsson - Тука!

Дискусија во форумот 'Туторијали и модување' започната од Alfa Mobil Team, 30 мај 2008.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.485
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Побарување на Firmware и останати софтвери за SonyEricsson - Тука!

  под останати софтвери се мисли на од кракувани и фри алатки за флешување, печување и едитирање до ероми, гдфс фајлови, фимрвер фајлови, кастум пакети итн...

  побарајте тука... ако можам да го најдам за максимум 6 до 10 часа го имате на рапидшер закачено...
   
 2. zive_te

  zive_te Нов член

  Член од:
  15 јун 2008
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  ako mozes najdi Supermode camdriver za se k800i pozdrav
   
 3. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Eве го драјверот

  пасворд на архива: www.gsmmkd.com
   

  Прикачени податотеки:

 4. mkd.scout

  mkd.scout Член

  Член од:
  17 апр 2008
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  ако може пачови за појак звук и подобрена камера за SE W800.. јас пробав со некои , ама не успеав.. не ми се чини звукот ништо појак..
   
 5. strizlow800

  strizlow800 Член

  Член од:
  24 фев 2008
  Мислења:
  565
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.485
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  значи не се пачови туку драјвери, и мораш со фар менаџер да отвориш да ги избришеш старите и да ги снимиш овие што ми се во атачмент.

  п.с. за звук се
   

  Прикачени податотеки:

 7. ivo1404

  ivo1404 Нов член

  Член од:
  24 јул 2008
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Дали можам некако на K510i да ставам македонски јазик и како?
   
 8. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.485
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  ако ти е CID49 со овој мејн и фајл систем можеш српски јазик да имаш:
  File: K510_R4EA031_FS_S_E_EUROPE_RED49.rar
  DownloadLink: http://rapidshare.com/files/132300537/K510_R4EA031_FS_S_E_EUROPE_RED49.rar
  File-Size: 4.60 MB
  Uploaded: 7/25/2008, 10:31:43
  ----------------------------------------------------------------------------------------------
  File: K510_R4EA031_MAIN_GENERIC_RED49.rar
  DownloadLink: http://rapidshare.com/files/132301060/K510_R4EA031_MAIN_GENERIC_RED49.rar
  Uploaded: 7/25/2008, 10:35:07
  ----------------------------------------------------------------------------------------------
  додека колку што имам видено има опција и македонски јазик кај овој модел да се инсталира, но треба да имаш фајл систем медитерр, до сега не сум наишол на него... имам само костимизација:
  [​IMG]
   

  Прикачени податотеки:

 9. Acckoo

  Acckoo Нов член

  Член од:
  22 авг 2008
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  drivers za camera za sony ericsson k 310i i kako treba da se napavi toa

  ako mozes najdi Supermode camdriver za se k310i pozdrav
   
 10. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.485
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  повели
   

  Прикачени податотеки:

Сподели преку: