Побарувања на UIQ апликации !!!

Дискусија во форумот 'UIQ' започната од Torte Mobile, 12 јун 2008.

 1. Communicator

  Communicator Познат Член

  Член од:
  11 сеп 2008
  Мислења:
  1.462
  Допаѓања:
  246
  Поени од трофеи:
  63
  Колку што знам нема вируси за UIQ.......:Ахам:
  Сепак еве ако ти е мерак антивирус да имаш следи ги упатствата на линков и ке имаш http://forum.gsmmkd.com/showthread.php?t=4792
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Ја мислам дека не ти е ова вирус ... ај земи форматирај го ... во сервис мени влези ...
   
 3. Domecot

  Domecot Нов член

  Член од:
  11 авг 2008
  Мислења:
  841
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  0
  За П1и нема вируси. ЗНачи нема за UIQ. Можда ти се заебал екранот или па пробај да го форматираш.Ако нејке сервис не му бега.
   
 4. AceofSpades

  AceofSpades Член

  Член од:
  19 сеп 2008
  Мислења:
  126
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  Сигурен си дека е вирус а не дека ти е отиднат тачот? Или сам се тешиш дека е вирус:D
   
 5. bazejbt

  bazejbt Нов член

  Член од:
  25 фев 2009
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  може некој да ми каже како да го форматирам?
   
 6. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Kaj sony ericsson smartphones bez flip, znaci P1 M600 W950 ili W960 servisnoto meni e dostapno so kombinacijata >*<<*<*... < e isto sto i ...

  jogdial nagore, > = jogdial nadole, a * = zvezdata na tastaturata

  tuka ke vlezes vo sevisnoto meni

  od tuka idi vo format internal disk
   
 7. Valtiel

  Valtiel Нов член

  Член од:
  10 јул 2009
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Постои антивирус за UIQ3, но тој беше направен во времето кога беше жив оперативниот систем, односно пред да банкротира фирмата. Највероватно направен со цел да се заштити со време од вируси, али кога веќе умре ОС-от, нема потреба од анти-вирус, пошто ни вирусерите не стигнаа да произведат вируси :D
   
 8. mjakimovski

  mjakimovski Нов член

  Член од:
  14 јун 2009
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Дали некој може да ги најде Star Contact или Primetech Contacts програмите за UIQ3 со crack? Тоа се апликации кои дозволуваат менаџирање на контактите со прст наместо со stylus, нешто што наликува на iPhone. Еве линк да видите како работи програмот.

  Star Contact

  Primetech Contacts
   
 9. AmpA

  AmpA Нов член

  Член од:
  29 дек 2009
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Дали има некое програмче за ротирање на екранот на Symbian Uiq 2.1 , поточно за SE P910i?Барав по нет и неможев да најдам само за Uiq3 Има :mad:

  Btw препорачајте некои добри апликации и игри за мојава тула :D
   
 10. Kreator

  Kreator Член

  Член од:
  17 сеп 2008
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Ај ако имат некој нека клајт шах за uiq 3 ... ме нервирет јава шахојне тачон шо не ми работат ...
   

Сподели преку: