Побарувања на UIQ апликации !!!

Дискусија во форумот 'UIQ' започната од Torte Mobile, 12 јун 2008.

 1. pance24

  pance24 CrazyHorse

  Член од:
  25 окт 2009
  Мислења:
  1.419
  Допаѓања:
  123
  Поени од трофеи:
  63
  Ok sea go vidov.blagodaram. Temava moze da se izbrise.
   
 2. Sonic

  Sonic Нов член

  Член од:
  31 авг 2010
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  0
  Здраво дечки, ја као нов & noob на форумов па да прашам дали за P990i има апликација некоја, скрипта или whatever за да може да се пишува СМС на кирилица? Хвала пуно :Панк:
  PS: Забелешка мала иам, ги разгледав повеќето од понудените софтвери, линкови и свашта што корисниците ги постираат - но слабо има опис за нив. Не е финтата постирај линк и готово.
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 3. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  За кирилица на Симбиан единствен лек е да промениш продукт код и да земеш некој руски или бугарски :(, па така ке ја имаш скоро цела кирилица, само проблем е што буквите не се на тоа место каде треба да се, односно има разлика од Руска до Бугарска, а пак и двете се различни од Македонската тастатура..
   
  На Sonic му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Удбаш

  Удбаш Нов член

  Член од:
  7 фев 2011
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Ќе може некој да ми најде Core player за Sony ericsson P1i..најдов некои линкови на форумов ама сите беа мртви :(:(:(
   
 5. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  Пробај го овој линк дали ќе ти заврши работа.
   
  На Удбаш му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: