Побарувања на UIQ апликации !!!

Дискусија во форумот 'UIQ' започната од Torte Mobile, 12 јун 2008.

 1. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Во оваа ќе прашувате за апликации стриктно за UIQ како посебен подфорум да не го мешаме со s60v3 ;)
   
 2. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  ...како тазе корисник на symbian сакам да побарам неколку програми од поискусните

  Имам P990i и долунаведениве програми ми се корисни ако се наменети за него,и по можност да не се trial верзии

  -Антивирус (да речеме Kaspersky)
  -Media Player (некој по ваш избор,битно да е добар)
  -некој (ако има) програм за да го користам телефонот како далечинско

  фала однапред!

  p.s. да дополнам,би ми користел и некаков file manager за да го сменам operator logo (ако е возможно)
   
 3. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  ќе бидеш снабден во скоро време ... некои плеери имаш веќе ставено во UIQ делот ... другиве ги имаш ... антивирус и не ти треба ем не фаќа телефонот ем не штити од вируси антивирусот ... далечинско 99% сигурен сум дека нема за UIQ другото ќе биде :D
   
 4. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  антивирус барам бидејки планирам да се поврзувам преку WiFi,па страв ми е да не го сјебам телеофонот и да закачам некој вирус
   
 5. Kiksu

  Kiksu Нов член

  Член од:
  12 јун 2008
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Ја барам некој плеер за YouTube.
   
 6. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  неможеш да фатиш вирус немај гајле ;)
   
 7. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  читав на нет за некој FEXplorer (претпоставувам некој фајл менаџер) со кој може да се менува Operator логото.

  го има тој софтвер за UIQ?
   
 8. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  за с60в3 одма ама за uiq тешко ќе побарам
   
 9. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  може некој да закачи SwissManager Pro 1.7 со serial?

  thanks in advance
   
 10. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Ми треба едно програмче за ТВ преку интернет да гледаш ... го имаше порано другарче на П990-ката а незнам како се вика ?
  имаше само неколку канали ама интересно беше

  ај некој ако знае хелпп
   

Сподели преку: