Писмена работа по МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК

Дискусија во форумот 'Канта' започната од goki2001, 23 мар 2016.

 1. goki2001

  goki2001 Нов член

  Член од:
  23 мар 2016
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Ако може да ми пишете состав за љубов нешто така имаме писмена работа "ПИСМО" за еден текст
  и сега ако може да ми пишете состав и така после ќе го спојам со текстот а иначе се раскажува
  во текстот за едно дете Борче кое што било потпрено на дрво и случајно излегле група девојчиња од училиштето и се заљубил на прв поглед и потоа праќал писмо преку другар и бла бла бла
   
 2. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.100
  Допаѓања:
  4.378
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  @filipkir ти си махер за љубов, помогни му на детето за состав

  Sent from my Nexus 5
   
  На Војвода, христијан, goki2001 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.555
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  Имаше на истава тема не еден туку два состави ама не знам во кој подфорум. Ќе мора да побара малку..
   
 4. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.274
  Допаѓања:
  2.803
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  [​IMG]
   
  На psyside, goran, fenomenmk и уште 6 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: