Пачување со JJPatcher

Дискусија во форумот 'Туторијали и модување' започната од D@v!d_P5yCh0, 19 авг 2011.

 1. D@v!d_P5yCh0

  D@v!d_P5yCh0 Övëřçløçкëđ

  Член од:
  6 мај 2011
  Мислења:
  370
  Допаѓања:
  90
  Поени од трофеи:
  28
  Работи само на DB 3210 и DB 3350 телефони

  1. Симнете ги потребните фајлови од тука:

  HTML:
  http://www.sendspace.com/file/yw889c
  2. Инсталирајте ја JJpatcher апликацијата

  3. После инсталирање, префрлете ја апликацијата во телефон ( oд мемориска во телефон )

  4. Со SEFP2 одете до tpa/preset/custom

  5. Таму ставете го фајлот '' customize_upgrade.xml''

  6. Уклучете го телефонот

  7. Одете до фолдерот "Other" и треба да видите фајл jabxxxxxxxxxx.b (XXXXXX... значат некои бројки и букви)

  8. Копирајте го овој фајл во компјутер

  9. Влечете го тој фајл до програмот bpatch.exe

  10. Со SEFP2 тркнете до tpa/preset/system/ams и ставете го пачираниот jabxxxxxxxxxx.b фајл

  11. Во memory card -> Other креирајте фолдер "patches"

  12. Ставете ги сите пачеви во тој фолдер

  13. Пуштете ја програмата JJPatcher на вашиот телефон
   

Сподели преку: