ПОМОШ !!! имате проблеми со UIQ - тука сите прашања !

Дискусија во форумот 'UIQ' започната од Torte Mobile, 12 јун 2008.

 1. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  значи во оваа тема ќе прашувате се што имате проблем со UIQ :OSX: телефони да не правиме :ОФТОПИК: по другиве теми :D

  се што треба тука сме да ви помогнеме :beer:
   
 2. Darko

  Darko Нов член

  Член од:
  24 фев 2008
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Zasto iam problem so wifi to..jas iam p1i i sega idam na WLAN naogam konekcii i sea od pred nekoj den mi iskaca nekoja nova konekcija izgleda ja ima staeno nekoj vo moja zdrava i site 5 crtki mi e i se konektiram i koa ke uklucam web idam na nekoja strana i mi pojavuva Could not locate remote server ...ne mi se slucuva ova prv pat...ima mesta kade sto ima wifi i surfam i se toa ama ima kade sto ima i se konektiram i pak mi go pojavuva toa Could not locate remote server
   
 3. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  и јас го имав истиот проблем со п990-ката и сеа со Н80-ката :(
   
 4. Kiksu

  Kiksu Нов член

  Член од:
  12 јун 2008
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Kога зборувама околу ВиФи како може да напраам да ми ја покаже броусерот цела страна како што е на нормален нет на мозила и да се зумира одреден дел со еден клик... на пр текст и слика под него на сајтот и сл... Сум гледал на јутуб како сурфаат така луѓето, а кај мене ќе напраам и лендскејп и фулскрин ама пак ги дава текстовите еден под друг, а не како цела страна?
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  не сум сигурен, ни може со опера-та исто како од пц да се осеќаш дека си на нет... :D
   
 6. Kiksu

  Kiksu Нов член

  Член од:
  12 јун 2008
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Открив како.. Со Опера Мини 4.1 :)

  Инаку дали може некој од вас поупатените да направи step-by-step упатство за како да го хакирам п1и за да можам да инсталирам unsigned апликации. Пробав преку некои страни на англиски ама не ми успеваше. Симнав доста интересни апликации и игри ама поради тоа што се unsigned не можам да ги инсталирам.
   
 7. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Повели степ бај степ со слики:Панк:
   
 8. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  хмм...пробав да се конектирам вчера во МекДоналдс (за првпат) и не ми успеа.
  Едноставно не се конектираше.

  До мене е проблемот? (мислам,дали треба телефонот да има некои посебни сетинзи,пошто сега ги користам оние default) или до МекДоналдс е?
   
 9. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Што ти јавуваше? Ако ти пишувало No Getaway replay до нив било. Ако е нешто друго до тебе е. Всушност за такваи акаунти како мекдоналдс што се отворени ништо не треба подесување. Само се конектираш.
   
 10. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  пишуваше Unable to connect

  значи,поставен ми беше Default WiFi account (значи не поставив ништо посебно) само scan,го најде предавателот Hot Spot McDonalds Rekord,пробав да се конектирам и ми врати Unable to connect.Иста приказна беше покасно и со МекДоналдс во Аеродром.:(
   

Сподели преку: