НОВО Официјална продажба на Mi во Македонија и Прва Акција

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од the_maker, 22 јан 2018.

 1. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.071
  Допаѓања:
  5.447
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Почитувани миуијаши и други активисти,

  Прво long time no see, а второ еве ме пак, ако на некој нешто му значи :) да пишам и тука инфо малце тазе.
  MIUI и Xiaomi никогаш не сум ги заборавил, ниту сум им откажал „љубов“ :) Мораше да се стопира многу годишен труд пореди проблеми на некои „усијани глави“ што дошле отпосле и мислат дека светот со нив почнал. Сега веќе нема такви глави, барем во блиска иднина :)

  Да ја поедноставиме приказната, Hi Store како што беше првичната заложба, продолжува со својот деловен проект на продажба на Mi телефони, под уште подобри услови. Поддршката сега ќе биде поедноставна, затоа што сите уреди доаѓаат директно од фабрика, и користат Global софтвер, кој сите ние тука убаво го знаеме. За поновите, тоа е дериват на фабриката од нашиот community build Xiaomi.EU project. Тоа значи дека (исклучениот Македонски јазик) ќе се врати назад, и дека немаме да имаме телефон со кинески софтвер со инјектирани Play Store :) Но затоа новите модели нема да пристигнуваат толку бргу, најрано после 1 месец од промоција.

  За оваа прилика, се направија акции на сите телефони кои се официјално достапни, со екстра попуст пред сите други да ги добијат (официјално нели). Сите се со 24 месеци фабричка гаранција сега, со обезбедени фабрички лиценцирани резервни делови, а набргу и посебен Сервисен Центар. За ова ќе пишам повеќе понатака.

  На кратко ќе ги постирам акциите со попуст во преднарачка, за да ако некој сака си земе телефон по уште подобра цена од таа што ќе биде. Нормално сите ги имате на www.hi.mk

  Цени на акција:
  Mi MIX 2 - 6/64GB Black - 33.990
  Mi A1 - 4/64GB Black - 14.490
  Mi Max 2 - 4/64 Black - 16.490
  Redmi Note 5A - 2/16GB - Grey/Gold - 7.990
  Redmi 5A - 2/16GB - Grey/Gold - 6.990

  FB - Mi MIX 2.png
  FB - Mi A1.png
  FB - Mi Max 2.png
  FB - Redmi Note 5A.png
  FB - Redmi 5A.png
   
  На El_Makedonero, Bumblebee, filipkir и уште 9 други им се допаѓа ова.
 2. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  481
  Допаѓања:
  293
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Си купив, утре чекам испорака :)
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 3. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.071
  Допаѓања:
  5.447
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Што нарача?

  Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
   
 4. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  481
  Допаѓања:
  293
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Mi A1
   
  На the_maker и DigitalDreamer им се допаѓа ова.
 5. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.071
  Допаѓања:
  5.447
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Топ е телефонот, со среќа нека е. Денес треба да го добиеш, па пиши импресии :)

  Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
   
  На dejanmanasiev му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  383
  Допаѓања:
  201
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Welcome back мејкеру. Инаку, МИ А1 ми изгледа како супер зделка, али Ми 4Ц што го имам си фуче повеќе од година ипол. Како и да е кога веќе се врати за летото може да правиме некоја зделка ;)
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 7. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.071
  Допаѓања:
  5.447
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Данкешун :) све може, немет проблем. А Mi 4C сеуште само 1 се расипал, ко лада нива е :)

  Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
   
 8. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  481
  Допаѓања:
  293
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Ми пристигна телефончето, Mi A1, телефонот е WOW... Искрено, ми фалат некои работи кои ги има во MIUI, ама ќе им се најде замена, има апликации ...
   
  На goran и the_maker им се допаѓа ова.

Сподели преку: