Основни програми за флешување/тјунирање/сервисирање Sony Ericsson

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson' започната од DualCore, 3 јун 2008.

 1. gROPH

  gROPH Нов член

  Член од:
  22 фев 2010
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Dali vazat prvicnite pravila za site modeli od SE ?
   
 2. D@v!d_P5yCh0

  D@v!d_P5yCh0 Övëřçløçкëđ

  Член од:
  6 мај 2011
  Мислења:
  370
  Допаѓања:
  90
  Поени од трофеи:
  28
  A2 Uploader za A2 telefoni. ne raboti na DB3350
   
 3. sparkaz

  sparkaz Нов член

  Член од:
  28 јан 2012
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Добро бе зашто на форумов ниеден линк не работи:???????
   
 4. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Очекуваш 4 години стар линк да работи?
   
 5. sparkaz

  sparkaz Нов член

  Член од:
  28 јан 2012
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  За тоа незнам ама скоро на цел форум не работат линковите и ако може некој да ми даде листа линкови од сите овие програми
   
 6. Kvizko

  Kvizko Нов член

  Член од:
  5 мај 2011
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Zdravo..Sony Ericsson Idou ..mi go donesoa od Austria,i ne prima MK sim karti,i ima katanec na NETWORK. Pomos?
   
 7. CopE

  CopE Активен Член

  Член од:
  18 јул 2009
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  33
  Поени од трофеи:
  28
  [​IMG]
  Му ставив картица на ОНЕ ... нејќе...ми вика... Configuration error. Please contact your network operator or service centre.
  Симнав еден пачер,му направив некој си пач (фајлче со екстензија .vkp ) ама незнам како да го пачувам..па доколку би помогнало тоа,ако може да ми кажете како да го средам :) Благодарам ! :)
   
 8. Magical

  Magical Член

  Член од:
  7 јул 2009
  Мислења:
  82
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Dali mozhe da si ja vratam postarata verzija na Android 2.3.4 na Xperia Neo... mi se updatira sam na 4.0.4 i pochna da mi secka da mi se ukochuva na izvesno vreme?
   

Сподели преку: