Основни програми за флешување/тјунирање/сервисирање Sony Ericsson

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson' започната од DualCore, 3 јун 2008.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  за кој CID и платформа?
   
 2. Don4e

  Don4e Нов член

  Член од:
  28 мар 2010
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  KOJ E PASWORDOT ZA setool_v1.08
   
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
 4. MarkoKomnenovic

  MarkoKomnenovic Нов член

  Член од:
  5 јул 2010
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  ja imam k850i.. mi se izgasna i sea nejke da se zapali, samo dugminjata svetat..ke moze da mi objasnis so treba da praam i kako se fleshuva..
   
 5. TIM Elektronik

  TIM Elektronik Dess Encrypted

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  954
  Поени од трофеи:
  208
  Однеси го другар на сервис,дај им поддршка на оние како нас кои живееме од ова и се бориме да преживееме.........Со твоите 300,400 денари или не знам колку некој од моите колеги ке закрпи некоја дупка,а богами ги има се повеке за крпење.......
  Не мислам ништо лошо со ова,немој да ме сватиш погрешно......
   
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Ако сакаш сам да го флешуваш барем 2-3 пати прочитај ја убаво темава па потоа симни си некој програм за флешување на db3150/3120 платформа, види кој CID е телефонот и ќе те снабдиме со поребните фајлови.
  - доколку заглавиш или го цркнеш телефонот, тука сме ние сервисерите :)
   
 7. Darnok

  Darnok Нов член

  Член од:
  14 окт 2010
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Нишо не треба ти да праиш. Само однеси го на сервис.
   
 8. Customer Care

  Customer Care If ur HTC ask SIM network unlock PIN Contact me!

  Член од:
  20 апр 2008
  Мислења:
  235
  Допаѓања:
  31
  Поени од трофеи:
  28
  @Darnok Ако не примети, постот е стар 5 месеци...
   
 9. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  @Smiley
  Ако не примети, човекот се труди да напише 2 поста, ама вториот сме му го избришале зашто ептен бил спамерски:pos:
   
 10. rokerot

  rokerot Член

  Член од:
  18 дек 2010
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  18
  Мој совет е строго far manager да се користи, иако малце изглеа покомплициран и страшен, најсигурен е.
   

Сподели преку: