Основни програми за флешување/тјунирање/сервисирање Sony Ericsson

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson' започната од DualCore, 3 јун 2008.

 1. ike86

  ike86 Нов член

  Член од:
  13 јун 2009
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  ok fala za passwordot ama NCK kodot ne mozam da go najdam nikade kade mozam da go generiram kodot slusnav deka se dobival preku IMEI brojot na telefonot ama ne znam preku koe programce , simnav mnogu programcinja i telefonot se konektira ama ne moze da se otkluci poz
   
 2. ike86

  ike86 Нов член

  Член од:
  13 јун 2009
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  s.e k530i, koga se fklucuva pisuva "insert correct SIM card"
  dali telefonot treba da se flesuva... dekodira ako moze nekoj da objasni

  i dali moze da se otkluci telefonot so setool2lite v1.11

  ajde ako saka nekoj neka kaze
   
 3. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Те прашав - не ми одговори, а сакаш на друго прашање да добиеш одговор!
   
 4. ike86

  ike86 Нов член

  Член од:
  13 јун 2009
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  izvini ne vidiv zaklucenoto katance e na "Network"
  i kako jas so znam za da se otkluci treba NCK kod a toj kod ne mozam nikade da go najdam poz
   
 5. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Носи го на сервис. Нема бесплатна солуција за нетворк, барем не со печ.
  Јас имав исти ваков проблем со w200.
   
 6. ike86

  ike86 Нов член

  Член од:
  13 јун 2009
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  ok fala
   
 7. ike86

  ike86 Нов член

  Член од:
  13 јун 2009
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  i so se slucuva so telefonot ako se zgresi NCK kodot(network code) 5 pati bidejki ima moznost na 5 vnesuvanja dali posle moze da se sredi da se otkluci
   
 8. leopardmk

  leopardmk Член

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  207
  Допаѓања:
  23
  Поени од трофеи:
  18
  Пробај па ке видеш :D
  До дека не се проба не може да се знае... :p
   
 9. alek14

  alek14 Нов член

  Член од:
  27 фев 2010
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Имам проблем со К770I сакам а го флешувам али не ми иде никако колку со сватив датабазата на телефонот не е коматабилна со програмата која пробав да ја употребувам односно XS++ има некој со мозе да помогне?
   
 10. MkDVirus

  MkDVirus Нов член

  Член од:
  28 фев 2010
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Far Manager
  Фар менаџер е програма со која можете да „чепкате“ по фајл системот на вашиот телефон

  This file has been removed from the server, because the file has not been accessed in a long time.

  Moже reupload?
   

Сподели преку: