[Општа дискусија] Xperia M2 - проблеми,совети,решенија

Дискусија во форумот 'Sony' започната од Andrej732, 26 ное 2014.

 1. Andrej732

  Andrej732 Активен Член

  Член од:
  23 ное 2012
  Мислења:
  450
  Допаѓања:
  246
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  РОМ/Верзија:
  Stock 4.4.4
  Е вака вечерва го зедов Xperia M2 од Т-мобиле и случајно проверив за бутлоадерот дали можи или не пошто ме интересират тие работи рутирање менвање едно друго и гледам дека No седи. Колку што прочитав низ интернетот за ова решение нема са ваше мислење дали можи да го сменам утре за ист модел само друг телефон ваков или нема да ми дозволат?
   
 2. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Нема решение. Сите им се такви. Пиши што си направил
   
 3. Andrej732

  Andrej732 Активен Член

  Член од:
  23 ное 2012
  Мислења:
  450
  Допаѓања:
  246
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  РОМ/Верзија:
  Stock 4.4.4
  Ќе пишам и јас верувам дека сите такви му се ама за секој случај ќе си ја пробам среќата .. :D ма да негде прочитав ако сум го отклучел телефонот на сите картички ќе се сменал и статусот што многу не вервам во ова ама ..
   
 4. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Нема врска...
  Чаре нема..
  Така е фабрички...
   
 5. Andrej732

  Andrej732 Активен Член

  Член од:
  23 ное 2012
  Мислења:
  450
  Допаѓања:
  246
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  РОМ/Верзија:
  Stock 4.4.4
  До толку нема начин да се среди? :/
   
 6. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Колку што знам јас додека имав сони на времето и додека ги следев тие теми немаше..
  Како што гледам и сега има луѓе кои викаат дека нема сеуште начин...

  Чаре шитни го телефонот и купи си друг, или најди некој со ЈЕС и трампајте се ако има..
   
 7. Andrej732

  Andrej732 Активен Член

  Член од:
  23 ное 2012
  Мислења:
  450
  Допаѓања:
  246
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  РОМ/Верзија:
  Stock 4.4.4
  Не разбирам и се прашвам што толку му менва на T-Mobile што ги заклучват ..
   
 8. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Откако ќе ти помине договорот, треба да ги натераш од тмобиле да пишат мејл на Сони, па овие да ти вратат код, ама до тогаш ќе влеземе во ЕУ.
   
  На Andrej732 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Krk1

  Krk1 Активен Член

  Член од:
  29 мај 2014
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  100
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Redmi Note 3 32/3
  Малце офтопик, да му правам апдејт на 4.4 или да си остане со фабрички 4.3?
   
 10. Andrej732

  Andrej732 Активен Член

  Член од:
  23 ное 2012
  Мислења:
  450
  Допаѓања:
  246
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  РОМ/Верзија:
  Stock 4.4.4
  Т-Мобиле тие земен или ?

  Иначе јас имам 4.4 така го зедов брз е солиден се са ако тие за роот без отклучвање боотлоадер на 4.4 нема мора со отклучен за разлика од 4.3
   

Сподели преку: