Описи на подфорумите

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Tyler, 17 мар 2008.

 1. Tyler

  Tyler Активен Член

  Член од:
  17 мар 2008
  Мислења:
  317
  Допаѓања:
  130
  Поени од трофеи:
  43
  Дечки,дајте му на вашиот англиски преведувач (ако немате се пријавувам срдечноhammer:) да ги среди описите што се на англиски.

  Мислам пола се на македонски а пола на англиски,очи боде и не е вкусно :)
   
 2. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Тоа во на бошко областа е.:) Он ќе си среди тоа, само лошо е што немаме термини за се во нашиот јазик па малце чудно ќе звучат на македонски, али сепак ќе мора да се преведат.
   
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  ќе ги средам на англиски... деновиве... извинете вака и јас приметив дека се ч'крбави ама кога ги правев ем бев на брзање ем бев зафатен :D

  п.с. тајлер, ајде може на темава да пишеш за сите подфоруми и форуми опис, чим се пријавуваш - ако одговара или треба нешто + да се надополни/смени ќе го средам јас тоа дополнително, до петок да средиме работа.
   
 4. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Нека седи темава како посебна (да не се преместува во предлози) додека не се средат сите описи.
  Сите предлози за опис се добредојдени:)
   
 5. Tyler

  Tyler Активен Член

  Член од:
  17 мар 2008
  Мислења:
  317
  Допаѓања:
  130
  Поени од трофеи:
  43
  Ајде до утре ќе напраам некои :)
   

Сподели преку: