Образложувања за избришани теми, аватари, потписи и постови - тука!

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Божино, 25 фев 2008.

 1. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  VOAH е баниран поради непочитување на правилата, упорно пишување на постови на латиница и со капс лок, како и многу навреди упатени кон членовите. Многу пати беше опоменат, но ги премина сите граници. Банот трае 1 недела.
   
  vonuzu, Noc 32, stefan_mkd и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Штета... дечкото можеше нешто и да научи овде, а сега веројатно ќе почне да паѓа во филмот на „жртва“. сепак, реално и самиот не остави друг избор.
   
  На miro му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Во интерес на сите форумџии и за конечно пресекување на јазолот на меѓусебните расправии, за да не заличиме на Македонија од 20-тите години од минатиот век, без консултација со никој и никого, го донесувам следниот ПРОГЛАС.

  ПРОГЛАСУВАМ ОПШТА АБОЛИЦИЈА НА СИТЕ ФОРУМЏИИ БАНИРАНИ од Cakii, Бамбуле и другите админи. Се молат институциите на форумот веднаш да ја спроведат одлуката, за доброто на сите нас и иднината на форумот.

  Ако во иднината има и други банирања, не ја исклучувам можноста и за нив да донесам одлука за аболиција.
   
  На gug1, Војвода, OLI-HAUG и уште 10 други им се допаѓа ова.
 4. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208

  Филип има конкуренција за пост на годината :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Noc 32, goran и krale им се допаѓа ова.
 5. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Во тој случај ајде сите да се собереме на еден протест пред канцеларијата на @krale , да го одбраниме форумот:!!!: П.С. земете си многу јајца, ќе се најдат.

  За слобода на ГСМ. :)
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 6. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Не со јајца не. Ама ако донесете пица може хехе...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На христијан му/ѝ се допаѓа ова.
 7. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Ниту ја барам ниту ја прифаќам твојата аболиција.
  Може сендвичи наместо пица? Тоа е ин сега :)
   
  На OLI-HAUG, Torte Mobile и krale им се допаѓа ова.
 8. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Ако ви треба совет за пица, побарајте ме мене. Јас најдобро ги разбирам пициве од сите на форумов тука :)
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Денес сите во 6 пред ибутик...

  да му ги подмачкаме стаклата и на крале
   
  На RagingDemon и Војвода им се допаѓа ова.
 10. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  746
  Допаѓања:
  848
  Поени од трофеи:
  158
  Ние за контра протест што сме, кај да идиме?
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: