Образложувања за избришани теми, аватари, потписи и постови - тука!

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Божино, 25 фев 2008.

 1. TIM Elektronik

  TIM Elektronik Dess Encrypted

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  954
  Поени од трофеи:
  208
  Izvini Acko od brod,ja sum vinoven i eve priznavam pred cela makedonska javnost.Vo idnina moite komentari ke bidat konstruktivni i vo korist na ovoj forum.
  p.s
  Ako nekoj planira da me banira,neka me izbrise!
   
 2. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  misoo е баниран на 1 недела заради спамирање. Не отварам нова тема за банови зашто се надевам дека нема да ги има често.

  Има еден куп теми каде може да се постигне потребната бројка на постови. Темите за општиот форум Мобилни телефони, се сосема доволно за да ги исполните сите лимити.

  Постови од типот агсдгафг или гцвнјицјгницјн или њерњерњерњ се сметаат за спам. На мишо му избришав 8 такви поста и поради тоа го доби банот.
   
 3. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Еден куп постови избришав денеска, да знаете дека малце повеќе ќе треба да се потрудите. Мислам ги срушив сите рекорди. Дури сега сфаќам колку е уствари посетен форумов од гости кои само сакаат да црпат информации, а ништо да не споделат, па макар не се ни потрудуваат да напишат 2 "паметни" поста за да не ги бришам.
  Стварно незнам дали се ботови во вистинска смисла на зборот или се луѓе што незнаат да напишат нешто покреативно од рандом букви. Срамота!
   
 4. ackobrod

  ackobrod Модератор

  Член од:
  12 авг 2008
  Мислења:
  1.688
  Допаѓања:
  313
  Поени од трофеи:
  83
  Се сложувам ..........
  Во последно време и јас приметив милион постови од типот ,,ааааааа,, и толку или пак ,,супер форумов ,, и толку.Дај ако не тргнете ја таа минимум 10 поста за ПП.Мислам дека заради тоа има вакви работи.
   
 5. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Не е заради тоа. Има лимит да треба да напишат 2 поста за да ги гледаат сите линкови и слики на форумов, што значи неможат да ги гледаат туторијалите.
  Дури и размислувам да направам на 5 поста да биде. Да го тргнам тој лимит нема шанса. Ќе се "помачат" да напишат 2 поста за да добијат се на тацна. Можам да набројам 30 теми каде што во секое време може секој да напише коментар поврзан со темата. Темите за претставување, што им значи никот, каков мобилен имаат, на кој оператор се... Не зезај, има уште еден куп вакви теми каде што може да осполнат секаков лимит.

  Од друга страна гледам тие што првите денови ни правеа проблеми и ги бришевме, сега се распишувале и помагаат на другите. Тешкото им е додека да почнат, али мора и ние некаква корист да имаме од нив.
   
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Oчигледно:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  Бан на 7 дена. Па во иднина видете дали вреди да си го трошите времето со спамирање, за да наполните 10 поста.

  Epic Fail :pos:

  [​IMG]
   
 7. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Греота. Џабе се изнамачи да напише 10 поста за да врати на порака.
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.
 8. TIM Elektronik

  TIM Elektronik Dess Encrypted

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  954
  Поени од трофеи:
  208
  Дигнете бе тоа лимитот на 100 поста па да може да гледа се......Шо ке ти се глумци тука да ми дигаат нерви а уште немам поштено ни ждригнато ;)
   
 9. supermen

  supermen Познат Член

  Член од:
  24 мар 2008
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  517
  Поени од трофеи:
  113
 10. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358

Сподели преку: