Не ме бидува за iGO

Дискусија во форумот 'iGO My Way' започната од internacional, 4 фев 2014.

 1. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  абр зависи и до уредот за лоцирањето.

  Sent from my HTC One X using Tapatalk
   
 2. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Е да, исто и од временските услови.

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
   
 3. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Лоцирање преку Sygic на S4 помалку од 15 сек.
   
 4. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  штура ми се некако мапиве од sygic , баш вчера ја инсталирав...
   
 5. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.026
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Јас ги имам двете во тел о иго и сугиц и двете си е бркет работата .

  Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
   
  На username му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Sygic ги користи и мапите од Navteq (не само од Том Том) кои ги користат повеќето навигации. Атом Ант ги имаше поставено тие мапи за Балкан. Јас ја тестирав навигацијата со тие мапи (последната верзија за 2013) и е топ.Многу е прецизна, има доста опции за да се наштелува по избор, алтернативни рути,одличен интерфејс, за HUD да не зборувам-кој го пробал знае дека е екстра. Претпоставувам дека си го пробал Sygic со Том Том мапи кои се за Македонија доста штури односно во 2014 ќе биде обработена Македонија за Том Том.:)
   
 7. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Епа за со том том зборам, незнам како да ставам други мапи т.е од navteq на ајфон, знае некој?
   
 8. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Уф не знам за Ајфон, претпоставувам дека не може мада не сум сигурен. Прашај го Атом, Влатко и другите кои ги владеат овие работи. Постави го прашањето во GPS навигации kaj Sygic 13.4.1 и ќе добиеш се надевам веднаш одговор. Мада и погоре спомнав. Оваа 2014 треба Том Том да има и за Македонија. Поздрав
   
 9. fenomenmk

  fenomenmk Познат Член

  Член од:
  14 ное 2009
  Мислења:
  1.089
  Допаѓања:
  466
  Поени од трофеи:
  83
  Пробував и јас на iphone не успеав :(
  Така да во исчекување на том том за македонија ќе си ја чувам за кога ќе патувам надвор.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Kapistec му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: