Не ме бидува за iGO

Дискусија во форумот 'iGO My Way' започната од internacional, 4 фев 2014.

 1. internacional

  internacional Член

  Член од:
  30 апр 2010
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Zdravo decki, sakam da spodelam moe mislenje za IGO. Proslata nedela bev na sluzbeno patuvanje vo turcija i kako sto znaete istambul e golem grad i mi trebase za tamu GPS. Go instalirav IGO za android so najnovite mapi ali nekako da ne funksionira tamu, celo vreme me vrtese i nikako da me odnese vo sakanoto mesto. Kazete vase mislenje koj e najdobar GPS sakam da kupam za kola GPS a ne od mobilen. Za pari ne e problem samo da mi vrsi rabota vo idnina, deka ednas se kupuva toa a ne sekoja godina. Pozdravv
   
 2. Dzole

  Dzole џанкер во криза

  Член од:
  10 мај 2008
  Мислења:
  1.013
  Допаѓања:
  96
  Поени од трофеи:
  48
  Најчесто проблемот е до самите шофери, како и незнањето за работа со гпс софтвер и уред.
  До сега кај мене Перфектно Фунционира, има милион подесувања итн итн ..
   
 3. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Епа ајго е меѓу најдобрите.. А зошто не ти врши работа тебе, не знам..
  Инаку едно од правилата на форумот е да пишуваш кирилица.

  Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
   
 4. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Нешто си промашил пријателе во ракувањето.
  IGo навигацијата е една од најдобрите.
  Или си подесил нешто по грешка или телефонот ти се збунил нешто.

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 5. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Ако не сакаш преку мобилен земи си тогаш Garmin навигација (имаш повеќе модели) и проучи го малку и ќе немаш проблем.
   
 6. internacional

  internacional Член

  Член од:
  30 апр 2010
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  сигурем сум дека нема никаква грешка. Во скопје барем до сега си работи добро. Али еве во Istanbul кога iGo ке каже дека треба да свртам десно а таму нема улица за десно. Од кога ке каже тоа има усте 1-2 км пред да искочи улица за десно да свртам, во некои случаеви ке каже имам уште 3-4 км право да идам и одеднаш ке каже на првата улица сврти полукружно, само што ке свртам на таа улица полукружно и ке почне назад да ме врака и пак полукружо ке искочи и така натаму. Никако да ме однесе на посакуваното место.
   
 7. Nearen

  Nearen Познат Член

  Член од:
  11 јан 2011
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  332
  Поени од трофеи:
  63
  Можеби да не си ни бил во Истанбул, па да не е точна мапата во градот во кој си се наоѓал...
   
 8. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Добро, кој од вас погоре ја има испробано iGO во Истанбул?
   
 9. Alumen :)

  Alumen :) Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  459
  Допаѓања:
  116
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Huawei Ascend P7
  РОМ/Верзија:
  4.4.2/EMUI 3.0
  iGo и CoPilot се едни од најдобрите, сигурно имаш нешто утнато..
   
 10. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  најдобро смене си го моб односно ос от и ќе видиш како е после ок, ако веќе си запнал за иго.

  и како второ Иго нема официјална апп за андроид така да не очекувајте добро да работи.

  Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
   

Сподели преку: