Нексус 4 со 32гб и LTE

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од zokimk, 25 апр 2013.

 1. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Уште помалку од месец дена до Google I/O, а гласини излегоа секакви.
  Нормално сите имаат големи очекувања од настанот, затоа и секакви гласини...
  Најверојатно е дека ќе го пуштат Android 5.0 Key Lime Pie, е сега имаше гласина дека ќе излезе прво премиерно на Motorola X, второ имаше најави за Нексус 5 (што според мене е рано, со оглед кога излезе Нексус 4), е сега трето и најверојатно најточно дека ќе излезе Android 5.0 Key Lime Pie со апдејтирана верзија на Нексус 4 со 32ГБ и LTE.
  Инаку за Motorola X е најавено дека ќе го пуштат во втора половина на 2013, пред пуштањето на Нексус 5.
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Klanistok

  Klanistok Администратор™

  Член од:
  8 јун 2009
  Мислења:
  943
  Допаѓања:
  554
  Поени од трофеи:
  93
  Јас па негде слушнав/прочитав дека Моторола веќе го работи новиот нексус.
   
 3. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Можно е, ништо чудно наредниот Нексус да излезе од Моторола, што би и било логично нели...
  Само редоследот ќе биде најверојатно апдејт на Нексус 4 со 32гб - Motorola X - Нексус 5.
  Само пак нели ништо не се знае...најмалку очекував дека Нексус 4 ќе биде направен од ЛГ...
   
 4. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Дај боже да е точно ова за нексус 4. После 15 мај треба да го пуштат апдејтот?

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
   
 5. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Па да, од пуштањето во наредните 30 дена би требало сите да го добиеме...
   
 6. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.516
  Допаѓања:
  865
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  Незнам не сум во тек, дали упдејт добиваат сите нексуси безразлика во која држава се купени (како што е случајов со другиве производители, како самсунг хтц) ?
   
 7. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Ама баш сите, баш затоа е добар Нексусот...:)
   
  На krale, smole и username им се допаѓа ова.
 8. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Колку што знам официјално од Google за најнова верзија андроид KLP нема да пуштат освен можеби во УСА бидејќи не постигнаа процентот односно бројот на корисници за андроид ICS и Jely.B , а кога ќе постигнат тогаш ќе се пушти KLP . Значи нема да има апдејт до одредено време.
   
 9. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Преплавено е со инфо дека ќе има нова верзија на андроид, е сега дали ќе биде 5.0 KLP или 4.5...кој знае. Се очекува голем апдејт.
  А да пуштат само за УСА, чисто сумњам, ако пуштат ќе пуштат за сите, нема логика да пуштат само за УСА.
  Тоа што не е достигнат доволен процент на ICS и JB, не е вина на Гугл...они го пуштија одамна, така да производителите имаа време да направат апдејти, ама нејќат...
  Така да мислам Гугл ќе си пушти апдејт за нивни уреди, а и на производителите го даваат порано, така да можда и веќе го имаат и работат на него, само за кои модели и кога ќе го пуштат нивна работа е...
  Не логично е Гугл да не пушта адејт зашто нема доволен број на корисници на JB или ICS...на Самсунг или ХТЦ уреди...
   
 10. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Кој знае исто така и преплавено е со инфо низ интернет што читав еве најпрост пример на македонска страница овде и други слични страници низ УСА и Европа ама како што читав главучите на Google уште не се потврдени ниту демантирани кој знае ?.
   

Сподели преку: