Некој да не има сликички?!?

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Jane, 16 јун 2008.

 1. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Некој случано да не има предлог, потребно е да се заменат фабричките сликички што седат до секое копче, однсно змејовите, принцезите, животинчињата.... со нешто поврзано со мобилниве. Значи гледате и самите колку мали треба да се сликите, а можно варијатни се билошто што е поврзано со форумов и неговата тематаика - Мобилните телефони. Нема да смета и ако има некоја сликичка поврзана со Компјутерите...
   
 2. GoldenWarior

  GoldenWarior Член

  Член од:
  27 фев 2008
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  18
  Не те разбирам за каде се сликчинава...За кои копчиња?Имам некоја колекција на икони и можам да ти најдам некоја ако одговара...Повеќето се од гугл..
  ЕДИТ:За овие EDIT QUOTE Multi Quote FAST REPLY треба икончиња?
   
 3. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Да. За тоа се потребни сликичките.
  Слодобдно давајте ваши предлози кои потоа ќе бидат разгледани од администрацијата на форумот.

  Оние кои највеќе ќе прилагаат и ќе се вклопат на форумот ќе бидат ставени, нормално :D
   
 4. Ддарко

  Ддарко Нов член

  Член од:
  16 апр 2008
  Мислења:
  2.344
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  0
  Прво ако може да ги кажете димензиите, па да побараме нешо, не вака на слепо...:reading:
   
 5. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  А да креираме сопствени?
   
 6. ViRuS

  ViRuS Активен Член

  Член од:
  1 јан 1970
  Мислења:
  729
  Допаѓања:
  43
  Поени од трофеи:
  28
  Значи потребни се сликички за на форумот за да ги смениме цртаните од страна
   
 7. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  Знам,сконтав.

  не може туку така да се тргнат само тие сликички.кога веќе модификуваме,најпаметно е да се креираат нови.На тој начин ке имаме наш сопствен unique дизајн на копчиња,и напишаното на нив ке биде на македонски со кирилично писмо (пр. место да пишува QUOTE ке стои ЦИТИРАЈ)

  имам искуство со работа со вакви копчиња (креирам теми и користам фотошоп за изработка на huglights,softkeys и слично).прво се креира основиот дизајн,а потоа по желба се додава и ситна сликичка (таа што сакате да се смени)

  едит: и да,морам да признаам дека копчето EDIT изгледа крајно педерски
   
 8. Ддарко

  Ддарко Нов член

  Член од:
  16 апр 2008
  Мислења:
  2.344
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  0

  lolololol, и јас можам да помогнам, само што во момент немам Фотошот, знам да правам копчиња т.е имам правено маркици и сл. :galenje:
   
 9. ViRuS

  ViRuS Активен Член

  Член од:
  1 јан 1970
  Мислења:
  729
  Допаѓања:
  43
  Поени од трофеи:
  28
  Овие сликички да ги смениме
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 10. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  не ми е проблем да изработам нови
   

Сподели преку: