Проблем Неколку прашања во врска со xPeria X8 e15i

Дискусија во форумот 'Sony' започната од justjk, 11 мај 2016.

 1. justjk

  justjk Нов член

  Член од:
  11 мај 2016
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  xperia x8
  Здраво. Би можеле ли да ми кажете како да го update и дали воопшто е тоа можно телефонов на андроид 2.2 или нешто повисоко? Бидејќи сите апликации како скајп, вибер, messanger итн не можат да работат на андроид 2.1. Не знам како да го упдејт, гледав на интернет разни линкови и има една процедура, но коментарите се поделени и углавном овие се стари линкови од 2011-2013 година. Кога сакам да го симнам РОМ-от на компјутерот, некои од нив и не работат. Ќе ве замолам за помош.

  Доколку овие се лажни информации на интернет и сепак не може да се упдејт, тогаш има ли некој начин да ги користам овие апликации на андроид 2.1? Затоа што порано можев да користам скајп на телефонов, кога зборам порано мислам на 2012-2013 година и сега одеднаш не може ништо освен whats app и такви постари апликации. Ви благодарам.
   
 2. Dzepar

  Dzepar Познат Член

  Член од:
  14 сеп 2014
  Мислења:
  338
  Допаѓања:
  264
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Sony Xperia M2, Tipo
  Види на XDA ако има некој цианоген, иначе од Сони тешко апдејт. А пликацииве ги лимитираат да работат на 4+ во глобала (заради безбедност, функција, изглед итн) па ретко кој става ппдршка за 2+.

  Со Среќа!

  Sent from my XPERIA M2
   
  На justjk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  599
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Мислам требаше да се отклучува бутлоадерот, ама за одреден модел имаше и некои ромови кои можеа да се флешнат и на заклучен бутлоадер. Разгледај на xda како што ти посочи членот погоре, секако ќе најдеш нешто.
   
  На justjk му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  746
  Допаѓања:
  848
  Поени од трофеи:
  158
  Телефoнoт дa се упдејт-ИРА.
   
 5. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Ако е Sony Ericsson тогаш барај testpoint unlock
   

Сподели преку: