Најј членови,теми,мислења... за 2014та

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Bumblebee, 4 дек 2014.

 1. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Јас гласам за тебе

  Sent from my MI 4W
   
  На Bumblebee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  1.462
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  За кенкало би се номинирал јас :D


  Sent from my SM-N900 using Tapatalk
   
 3. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  746
  Допаѓања:
  848
  Поени од трофеи:
  158
  За победничката (ако се открие на овој форум) симболична награда би било ова:

  [​IMG]


  Рано е за номинирање уште категории не сме избрале.

  Од еднаш не се станува кандидат.Од мобилен пишев.
   
  На NikS, Ace и the_maker им се допаѓа ова.
 4. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Нема толку активни членови, колку што има категории :)
   
  krale, Dzepar, MacedonianBoy и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Најнеразбирлив пост : ЈАС ^_^
  Нај услужив за помош: Гајче и АтомАнт
   
  На the_maker, Ilija, MacedonianBoy и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.389
  Допаѓања:
  2.051
  Поени од трофеи:
  208
  Макер за најдружтвен член :)
   
  На SaleSk, OLI-HAUG и the_maker им се допаѓа ова.
 7. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  746
  Допаѓања:
  848
  Поени од трофеи:
  158
  Изгледа пропаѓаат номинацииве или сечека мразот да се скрши? Ај почнуваме,што ќе ми текне тоа ќе пишам.

  Најдобар мод/админ: Да бидам реален,слабо знам кој што администратира модерира и слично али ај ќе го пишам @Bumblebee оти превзеде добра иницијатива пред некое време.

  Најлош мод/админ: Сите од претходната влада.Не беа активни и не покажаа никви дела кон народот.

  Нај келнер(со најголем послужавник/телефон) @Torte Mobile

  Нај јабучар: @krale

  Најинтелигентен форумџија: Овде треба да се постави MENSA тест па да направиме пребројување.

  Најавторитетен форумџија: Ако се мисли чии ставови се земаат во предвид и не се скролаат надоле кога има нивни пост,би биле @krale @Gajche
  Најсериозен: @krale
  Најспамер: tores-tips :pos:
  Најдиректен: @OLI-HAUG
  Најактивна тема на годината: Мрсни металци
   
  На Dzepar, krale, Torte Mobile и уште 5 други им се допаѓа ова.
 8. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  1.978
  Допаѓања:
  1.580
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  A be ste se zbunile, najkelner e Gorjan. Postarite znaat
  zosto :) I za najrazbirliv moze da se nominira :)
   
  На krale, goth50, Misko6000 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.500
  Допаѓања:
  2.578
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  нормално Мрсни металци најтема на годината :) да им се позлати на раката на тие шо највеќе пишуваат на истата хахах
   
  На Dzepar и Gajche им се допаѓа ова.
 10. Dzepar

  Dzepar Познат Член

  Член од:
  14 сеп 2014
  Мислења:
  338
  Допаѓања:
  264
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Sony Xperia M2, Tipo
  И најмногу он топик е, само таму нема iPhone vs Android. :D

  Sent from my D2303
   
  На goth50 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: