Најј членови,теми,мислења... за 2014та

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Bumblebee, 4 дек 2014.

 1. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Што да апдејтирам, ете ги тргнав тие, кажувајте сеа вие предлози :D
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.072
  Допаѓања:
  706
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Ретро ловер:
  Нај андроидџија:
  Нај кастомизатор(кој навеќе менува ромови)
  Нај келнер(со најголем послужавник)
  ако ми текне уште нешто ке допишам :)
   
 3. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  770
  Допаѓања:
  871
  Поени од трофеи:
  158
  Najkelner - TOP!!

  Isto barajte da ne ima nekoja TELEFONDZIKA cisto da i dademe titula LADY GSM. Pa ako saka i sto kila neka bidi:)

  Aj i od mene. Titulata sto ke ja osvoi korisnimot za koja ke bidi nominiran od site so glasanje da ja nosi pod imeto nekoe vreme.

  Najfalbadzija
  Latinica clen (celo vreme sto pisi latinic)
  Caps Lock master
  Najkontradzija (uff...)
  Kenkalo (clen sto samo se zali od bilo koj tel)
  Marketing menadzer (braaat si go videl novion ajfonnnn???)
  I za kraj posto sme telefondzii da izbereme najoperator na godinata i najtapa operator.
   
  NikS, Noc 32, Dzepar и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Не бе сеа избор на MISS GSM ќе го направиме хаха...
   
  На Effendi и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 5. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.274
  Допаѓања:
  2.803
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Еиии ме потсетивте на постовите на Трајчето, аххахах :D:D
  [​IMG]

  :pos: :pos: :pos:
   
  На Noc 32, milcevmartin и the_maker им се допаѓа ова.
 6. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  @Trajcheto ruleZ ;)

  Го нема,го нема и ко ќе се избаци со некоја писмена по Мекедонски,тоа е фестивали :D

  Sent from my MX4 using Tapatalk
   
 7. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  553
  Допаѓања:
  652
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Кандидат си за латиница член.
   
  На Dzepar и the_maker им се допаѓа ова.
 8. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
 9. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.134
  Допаѓања:
  2.024
  Поени од трофеи:
  208
  Горјан си е приказна за себе :) закон е.
   
 10. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.487
  Допаѓања:
  2.989
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Јас сакам да се номинирам за нај-скапџија во услугите и многу себичен :D
   
  На Gajche, Noc 32 и kikoOoOoOoO им се допаѓа ова.

Сподели преку: