Наградна Игра со Мојата Нова(Надоградена) Андроид Апликација !!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Droid, 21 авг 2018.

 1. Droid

  Droid Нов член

  Член од:
  10 јул 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  Samsung
  Наградна Игра со Мојата Нова(Надоградена) Андроид Апликација !!
  За сите оние кој го сакаат фудбалот, Guess The Football Player - DribbleTheBrain е андроид апликација која можете да ја симнете на google play store и да се натпреварувате со сите нејзини корисници.

  Ајде да видиме кој најмногу ги знае играчите :)

  Линк до апликацијата на google play.
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alektoni.guessthefootballplayerrussianedition
  [​IMG]
  Повеќе информации за наградната игра на фејсбук страната.
  https://www.facebook.com/dribblethebrain/
  [​IMG]

  Слободно пишете коментари за апликацијата и за наградната игра.
   

  Прикачени податотеки:

  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  770
  Допаѓања:
  870
  Поени од трофеи:
  158
  Графиката ти е како МТВ после 2000та.

  Убаво е што се трудиш и сакаш да се пробиеш, ама од неколку гледни точки ќе ти кажам дека може и залудно си го трошиш времето и трудот. Не ми е интересна играта, и за one-man-army, може да се каже дека си се потрудил,ама кога сакаш веќе да се пробиваш на светски пазар ќе си направиш колку толку една екипа со која ќе поработите на сите функционалности.Дизјан на пример.
  Тие 1000 денари што си решил да ги пушташ на наградната игра,подобро стави ги на добри утакмици и биди ќар.
  И последно, одбери дали ќе се форсираш на глобален или локален пазар? Затоа што со англиски имиња на фејс страници/игри/апликации а направени на Македонски ја губи поентата за чиј пазар е апликацијата.За промоција на глобален,ти треба доста работа труд и екипа да си направиш.Ако се концентрираш на локален пазар, тогаш Dribbling the mind и такви наслови - не ти требаат.
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: