Наброј ги телефоните :)

Дискусија во форумот 'Хумор и играчница' започната од stefan_mkd, 17 апр 2014.

 1. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.133
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Ајде да ве видам

  [​IMG]
   
 2. albertino

  albertino Активен Член

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  965
  Допаѓања:
  81
  Поени од трофеи:
  28
  brilliant-print-ads-23.jpg
   
 3. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.361
  Допаѓања:
  218
  Поени од трофеи:
  63
  најгоре Xperia P
   
 4. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  xperia p
  iphone 4
  iphone 5s
  blackberry z10
  nz
  nz
  iPhone 5
  BB z10
  itn...
   
 5. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  2.035
  Допаѓања:
  1.636
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Првото nz мислам дека е галакси нексус.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 6. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  и мене ми личи, ама па ако се повторува надоле, долната страна не е од него... тоа ме збуни малце :)
   
 7. El_Makedonero

  El_Makedonero Искусен член

  Член од:
  6 јан 2010
  Мислења:
  1.441
  Допаѓања:
  1.078
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  8.3
  Како и да е, најмногу има ипхони :)


  Sent from my iPhone 5S (gray) using Tapatalk
   
  На BokUre и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 8. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.202
  Допаѓања:
  5.535
  Поени од трофеи:
  258
  Па нормално ами како :))


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 9. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  [​IMG]
  што телефон е?
   
 10. El_Makedonero

  El_Makedonero Искусен член

  Член од:
  6 јан 2010
  Мислења:
  1.441
  Допаѓања:
  1.078
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  8.3
  5s, или некако голем е


  Sent from my iPad 4 using Tapatalk
   

Сподели преку: