Мрсни металци :)

Дискусија во форумот 'Забава и култура' започната од Effendi, 16 мар 2014.

 1. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  769
  Допаѓања:
  870
  Поени од трофеи:
  158
  Беше некoј нa aпoкaлиптикa?
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dzepar

  Dzepar Познат Член

  Член од:
  14 сеп 2014
  Мислења:
  362
  Допаѓања:
  281
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Sony Xperia M2, Tipo
  Беше една другарка моја, јас трета сум на работа не можев. :(

  [​IMG]
  [​IMG]

  Sent from my D2303
   
  На Effendi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
   
  На Dark Angel и Dzepar им се допаѓа ова.
 4. Dzepar

  Dzepar Познат Член

  Член од:
  14 сеп 2014
  Мислења:
  362
  Допаѓања:
  281
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Sony Xperia M2, Tipo
  ЛОЛ. Царој :D :D :D

  Sent from my D2303 using Tapatalk
   
 5. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  вака пост-валентински емо :)
   
  На Dzepar, mviktors и goran им се допаѓа ова.
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.462
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Август, Софија, Мисфитс.
   
  На Dzepar и goth50 им се допаѓа ова.
 7. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  Новиот албум на Asking Alexandria, носечни сингл, со нов пејач

   
  На Effendi и Dzepar им се допаѓа ова.
 8. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  На Dzepar и Gajche им се допаѓа ова.
 9. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  [​IMG]

  Здраје кој иде ќе се видеме


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  Исто и лузер фест мислам да го посетам. Таксират не одам оваа година, програмата е составена од музејски експонати


  Sent from my iPad using Tapatalk
   

Сподели преку: