Мрсни металци :)

Дискусија во форумот 'Забава и култура' започната од Effendi, 16 мар 2014.

 1. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone


  во задниве 2 месеца ја убив групава од слушање. Поготово со последниот албум обработуваат теми за воени ветерани (за што посебно ги поштувам дека воена историја и општо историја ми е едена од најомилените науки :)
   
  На gug1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  П.с @Gajche @Effendi ишишав 20 см шишка ххаха однесов слика од германски офицер од 1 светска војна за модел хаххаха fritz soldaten


  Sent from my iPad using Tapatalk[​IMG]
   
  Effendi, Gajche, Bumblebee и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.434
  Допаѓања:
  2.089
  Поени од трофеи:
  208
  Ова е веќе посен металец :)

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
  На goth50 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  кризни времиња
   
  На Gajche и haCk0r им се допаѓа ова.
 5. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
 6. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  [​IMG]

  Страв да те фане :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.
 7. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  [​IMG]

  Метал солдатен


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 8. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  769
  Допаѓања:
  870
  Поени од трофеи:
  158
   
  На goth50 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  [​IMG][​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.
 10. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  [​IMG]
  Посен металец


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: