Мрсни металци :)

Дискусија во форумот 'Забава и култура' започната од Effendi, 16 мар 2014.

 1. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  746
  Допаѓања:
  848
  Поени од трофеи:
  158
  Секој Македонски форум има такви периоди кои завршуваат доста трагично и за заедницата и за самиот форум како информативно катче.Имаше на времето еден форум за љубители на гитарска музика (претежно метал музика) тука исто си ги мереа, мојот бенд е појак од твојот, ти си геј што не слушаш блек метал...ама буквално ништо ново не се случува овде:)
  И нормално е во една држава со просечна плата од 8500 денари, кога некој ќе успее да купи премиум телефон со цена повеќе од 400 евра да го гледа како очите, и да го фали,чисто да ги “оправда“ парите што ги дал.
   
  Alfa Mobil Team, goth50, BokUre и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  И тој форум сум го читал :D
  И таква музика слушам.
  И 17.год сум свирел...
  И пари по гитари,појачала и телефони си фрлам ама...
  Никоаш не сум разбирал "мерење"
  Сум сФатил уште од дете дека за вкусови не се препира,срамота е,не сме сите исти.

  Работата е што нема дебата со бранење ставови,
  одма искача его и суета наместо аргументи.

  Јас коа не се разбирам си ќутам.
  Не сум и јас Светец,грешам,ама се трудам да грешам помалку и да не ми предњачи егото и суетата.

  Тоа е,Македонски менталитет и со тек на време СЕ си пропаѓа.

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
  На krale, Pane-G, goth50 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.500
  Допаѓања:
  2.578
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone

  ако мислите на mkmetal.com.mk (mkmetal.info) жена ми си ја најдов на тој форум еве здравје боже 6то металско лето сме заедно хаххаха
   
  На krale, Alfa Mobil Team и Војвода им се допаѓа ова.
 4. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  Мислиме :D
  Интересно форумче беше на почеток ;)

  После све мудри деца дојдоа ,
  па муабети од типот:
  " Па јас да ти кажам Deicide,Glen Benton ,па ти незнаеш јас знам вака така"

  па искочија crab core
  Аsking Аlexandria или Bring me the Horizon и отиде све по ѓаволите.
  и на крај сите станаа стручњаци,слично и тука се случува.


  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
  На goth50 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.500
  Допаѓања:
  2.578
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone

  Аsking Аlexandria, Bring me the Horizon, Iron Maiden, Amon Amarth ми се едни од омилени бендови море.... метал/металкор/скримо душа ми топли боље од епл хахха
   
 6. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  Таман си се,ја немам ништо против бендовите,напротив си слушам све што е квалитетно и поштуем млада генерација што "кинат".

  Него нашава млада генерација све се "мудру" мрчат цело време место да седнат да вежбаат,ама тоа е,Македонштина :)

  Ја малце пожустри metal core сакам ко Hatebreed,ParkwayDrive :)

  али не ми смета не се бунам у кафана на Цеца..
  а не ми смета ни Dimmu Borgir што глумат дека палат цркви у Норвешка хаха ..све околу маркетинг да се вртело хаха :)

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
  На goth50 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.500
  Допаѓања:
  2.578
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  мн мн ги поштувам. Здравје планирам у јуни у Белград на одам на Мејден гледам преку југотон доста реални се цените со превоз и карта ~ 4000 ден.

  иначе тачно форумов како иде у насока како тој форум да го гледам ептен пропадна тој гледам се Пецо - Вортех божем прават нешто ама мн слабо одзив има.... баш пред 2-3 недели бев у Браво буквално никој не познавам од таму у моментов, а спиев таму


  п.с. се спремам у Петок у хавана на СМУТ да идам со душа чекам :)))
   
 8. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Гитаристот на Parkway Drive со маичката.
  BTW-17 и кусур години свирев у групата што ти е на п.с и што ја носи гитаристов ;)

  [​IMG]

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 9. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.500
  Допаѓања:
  2.578
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  ИИИИ ТИ ЕБАМ ТОА... ПОШТУЕМ ТЕ УШТЕ ПОВЕЌЕ ХАХХАХА

  ќе свиреш ли у петок?
   
 10. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Тоа е,животиште :)

  BTW дечкиве од Австралија се многу ОК,се дружевме 2 дена у Нови Сад.
  помали се од мене 10-11-12 години.
  Ептен луди Австралијанци,се разбираат и у телефони ЏБ ова она хаха :)
  у ајфони конкретно ;)
  и HALO попара праат
  пошто у Tour Bus немаат попаметна работа,
  по цели денови играат Play Station и X Box и пијат пиво.
  цел свет го прошетаа а едвај имаат 20 години :D
  закон

  (се извинивам на офтопициве и се извинувам што ја напраив попара темава)
  нека брише админот денес,вечер,утре :)
  --- надополнето: Mar 17, 2014 3:01 PM ---
  не :(
  не свирам веќе година и кусур,се пeнзионирав.
  (ама таму сум да им помагам за звук,појачала,штимови едно друго)

  нема време више,остарев
  и малце оглувев мораше некој да ме мења :D
   
  На goth50 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: