Мобилни оператори во Македонија, искуства, забелешки, новости итн!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Effendi, 24 дек 2013.

1. Noc 32

Noc 32 Супер Модератор

Член од:
    13 сеп 2009
    Мислења:
    1.554
    Допаѓања:
    1.414
    Поени од трофеи:
    178
    Јас сум претежно задоволен од телеком а живеам Волково. Не е мрежата идеална меѓутоа не ми паѓаат повици или никогаш не ми се десило да неам интернет низ Скопје.

На zokimk, gug1 и Ilija им се допаѓа ова.
  2. Ilija

Ilija GSM master

Член од:
    24 мар 2010
    Мислења:
    2.035
    Допаѓања:
    1.636
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    Samsung S7 Edge
    Еј комши и јас сум во Волково :)
    4Г мрежа фул сигнал телеком е кај мене. Неспоредливо е со вип или оне или како и да се викаат сега.
    Кога дојде агентот од оне.вип за продолжување на договорот (претходно две години абер немаа ни да се јават) и ме праша како сте задоволни, односно од што не сте задоволни едно саат време монолог водев и пак мислам дека не наброив се што ми смета :)

Noc 32, zokimk, ivan88 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. bajoiphone

bajoiphone Нов член

Член од:
    26 јан 2015
    Мислења:
    22
    Допаѓања:
    5
    Поени од трофеи:
    3
    Телефон:
    Iphone 5
    РОМ/Верзија:
    8.1.2
    Последниве 2 месеци „ми летаат“ потрошените ГБ на ВИП. Некој да не има слично искуство од нова година навака? Не е возможно за 10 дена да ми летнат 1.5 гига на messenger.

4. kirev

kirev Познат Член

Член од:
    14 јул 2010
    Мислења:
    1.320
    Допаѓања:
    738
    Поени од трофеи:
    113
    Извади ги СИТЕ апликации, пристапувај им од Chrome и на него стави му да ти штеди. Истерај го месецов па ќе му ја мислиш :)

5. Heruvin

Heruvin Нов член

Член од:
    29 мар 2009
    Мислења:
    19
    Допаѓања:
    0
    Поени од трофеи:
    1
    картичката-сим е од Лајкамобиле виртуелен оператор,арно ама телефонот е стар модел на зоте кои на времето ги дваа т-мобиле после истечен договор.Сега им побарав код ,ми дадоа го отклучив,покажува две мрежи,Вип и т-мобиле,но картичката од лајкамобиле не ја препознава,а при пребарување на мрежи појавува еден куп мрежи ,не знам ни од каде му се,Водафон па швајцарија,нешто што првпат ги гледам.Дали некој има сретнато вакво нешто и дали има опција картичката да ја препознае.Инаку на друг модел работи истата картичка-сим.

6. goran

goran GSM Sensei

Член од:
    3 мај 2008
    Мислења:
    2.163
    Допаѓања:
    1.627
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    OnePlus 5T