Мобилни оператори во Македонија, искуства, забелешки, новости итн!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Effendi, 24 дек 2013.

 1. kojoti

  kojoti Член

  Член од:
  25 окт 2011
  Мислења:
  81
  Допаѓања:
  49
  Поени од трофеи:
  18
  Точно е за телеком кај мене дома максимум 3г 10 метри подолу кај комшија исто дома 4г без проблем фаќа центар на Куманово.

  Sent from my MI 5s using Tapatalk
   
  На Gajche, OLI-HAUG и zokimk им се допаѓа ова.
 2. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.722
  Допаѓања:
  1.326
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Па баш поради тоа се уште си останувам на ВИП барем додека не средат целосно мрежата на Т-Ебале и ионака ретко одам по планини.
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.872
  Допаѓања:
  2.411
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Од шо живеам на 13ти, се бројам на планина, па мора да користам Т.
   
  stefan_mkd, ivan88, goran и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  Vip многу вложиле и многу вложуваат последниве 10 години, ама уште се тапа. Имам 3 броја вип по дома.

  ИМО во подрачјето каде што е бројот има премногу вип броеви, за да се воспостави нов повик на вип мора да се исклучи некој постоечки што е во тек. Отсечен прекин на разговор настанува, нема намалување на сигнал. Џабе јас имам ТМобиле кога соговорникот има Вип број, пак моето искуство е Виповско-никакво.
   
 5. marchesk

  marchesk Познат Член

  Член од:
  17 сеп 2011
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  281
  Поени од трофеи:
  63
  Еве ја причината зошто на Вип им се случи фијаското на фб, кога нешто не им чини на корисниците на Т - Вип е крив.
   
  На goran и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 6. tspp01

  tspp01 Нов член

  Член од:
  5 фев 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  11
  Поени од трофеи:
  3
 7. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.299
  Допаѓања:
  731
  Поени од трофеи:
  113
  http://www.lycamobile.mk/mk/ тешко. Може само тој месец додека важат попустите. Преку кој оператор одат?
   
 8. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.132
  Допаѓања:
  1.608
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Vip


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 9. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  446
  Допаѓања:
  263
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Redmi Note 3 Pro
  Со секое надополнување 1ГБ гратис нет ... Браво за Лајка ...
   
  На tspp01 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. tspp01

  tspp01 Нов член

  Член од:
  5 фев 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  11
  Поени од трофеи:
  3
  kako be tesko jas staviv 100kredit i op 1gb net, nisto ne aktivirav go potrosiv za 2 dena, sega za 99 pustiv 2gb, odlicno e brzinata e 10~15mbps / 2mbps, eve ti nekoja fotka.....
   

  Прикачени податотеки:

  • index1.jpg
   index1.jpg
   File size:
   582,1 KB
   Прегледи:
   35
  На goran и kirev им се допаѓа ова.

Сподели преку: