Ми треба податок за Firmware од Lumia 630 од T-Mobile МК

Дискусија во форумот 'Windows Phone' започната од cevi, 15 фев 2015.

 1. cevi

  cevi Член

  Член од:
  12 јан 2012
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Nokia Lumia 1020
  РОМ/Верзија:
  Windows Phone 8.1
  Ова кажува се :)

  --- Споено дупло мислење, 15 фев 2015, Original Post Date: 15 фев 2015 ---
  Ништо, дигам раце од ова не ми се ризикува повеќе. Ќе почекам Микрософт да пуштат официјален апдејт. Фала дечки за муката и посветеното време.
   
 2. Alexandermk

  Alexandermk GSM master

  Член од:
  13 окт 2009
  Мислења:
  2.084
  Допаѓања:
  1.010
  Поени од трофеи:
  208
  Имав дома 808, верувај пепeл го прави 1020 во квалитет, само што вози на симбиан. :) Има подобар сензор и подобра оптика.
   
 3. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Ако сакате да флешнете небрендиран фирмвер на Нокиа Лумиа.
  Симнете navifirm,платете/донирајте 3 евра кога прв пат ќе го стартувате за да добиете navifirm plus и да добиете пристап до сите можни Нокиа Лумиа фирмвери за сите можни оператори плус небрендирани ,
  од почеток до ден денес.

  Инаку небрендиран фирмвер се инсталира така што телефонот се става во фактори флеш мод.
  Има доста туторијали на јутуб.
  Многу е едноставно.
  Јас си "играв" со една лумиа 625 пред 6-7 месеца ептен е едноставно и неможе да се брикне телефонот.
  Битно е само прво да се симне фирмверот,да се вметне телефонот во флеш мод со држење на комбинација на копчињата и после се флешува со nokia care suite

  Еве и видео,
  Јес да е на италијански,ама ќе сфатите ,лесно е ;)

  [Video Tutorial] [ITA-ENG] How to flash ROM on Nokia Lumia - NCS ver. 20...:

  Sent from my MX4 using Tapatalk
   
  На joki89 и cevi им се допаѓа ова.
 4. cevi

  cevi Член

  Член од:
  12 јан 2012
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Nokia Lumia 1020
  РОМ/Верзија:
  Windows Phone 8.1
  Да не си јалнаш малку :)

  http://www.allaboutsymbian.com/features/item/18042_The_first_big_PureView_battle_.php
  --- Споено дупло мислење, 15 фев 2015 ---
  Брат се е ова во ред ама не е тоа што го барам. Микрософт пред неколку дена пушти апдејт за неколку low end типови на Lumia телефони. Апдејтот е сеуште во тест фаза и е всушност новиот Windows 10 mobile.
  Дечките од XDA најдоа начин со помош на Fifddler како да се излаже серверот дека всушност твојот не поддржан модел на телефон е всушност еден од поддржаните. Арно ама не успеав да го средам никако.
   
 5. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Ок.
  У секој случај,за секој сопственик на Лумиа уред кој сака да 'рчка,убаво е да си плати/донира 3 евра на navifirm.
  Ги добиваш сите можни фирмвери,вклучувајќи ги бета,тест,девелопер...значи буквално секој фирмвер што нокиа го тестира го има на серверов,вклучувајќи го нормално и финалните верзии.

  типов што го напраил navifirm го качува и можеш да си го симнеш ....
  А иначе знам дека само последните верзии од фирмверите може да се симнат од nokia suite ...а на нави фирм ги има сите.

  Sent from my MX4 using Tapatalk
   
 6. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Тешко Вин 10 ... Во таа инсајдер програма влегоа многу мал број на телефони заради сеуште тешката Бета на ОС и има многу багови не е како сегашните бети на 8.1...
  Е сега за камерите на 808 и 1020 добри се они но после апдејтот ДЕНИМ на 1520 и 930 далеку се подобри камерите на овие последните 2 иако имаат послаб сензор...ама софтверски се многу подобро подржани а тоа е многу битно...
  Има споредби на нет помеѓу лумиа 1520 со деним апдејт и 1020...разликата е евидентна...
  Иначе далеку е подобра 1020 од 808 јбг :)...


  :)
   
 7. joki89

  joki89 Член

  Член од:
  8 ное 2010
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Друже а се декодираат вака телефониве на пример од швајцарски ром да ставам македонски?
   
 8. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.026
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  То малце потешко:)

  Sent from my LG-D802 using Tapatalk
   
  На joki89 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. joki89

  joki89 Член

  Член од:
  8 ное 2010
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  е тогаш чаре за декодирање и што цена?
   
 10. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.026
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Чаре во некоја мобилара или да си нарачаш код преку нет,види на ебау

  Sent from my LG-D802 using Tapatalk
   
  На joki89 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: