Ми треба податок за Firmware од Lumia 630 од T-Mobile МК

Дискусија во форумот 'Windows Phone' започната од cevi, 15 фев 2015.

 1. cevi

  cevi Член

  Член од:
  12 јан 2012
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Nokia Lumia 1020
  РОМ/Верзија:
  Windows Phone 8.1
  Ко што пишав во насловот ми треба тој дел од информацијата.
  Значи тоа се наоѓа во Settings --> extras+info --> Manufacturer Name

  Пробувам да го инсталирам новиот Windows 10 Mobile Preview for Developers
  Благодарам.
   
 2. El_Makedonero

  El_Makedonero Искусен член

  Член од:
  6 јан 2010
  Мислења:
  1.409
  Допаѓања:
  1.061
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  8.3
  RM-976_1185


  Sent from my iPad 4 using Tapatalk
   
  На cevi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. cevi

  cevi Член

  Член од:
  12 јан 2012
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Nokia Lumia 1020
  РОМ/Верзија:
  Windows Phone 8.1
  Ништо од работата, не ми успева.
  Пробувам да инсталирам Windows 10 Preview for Developers на Nokia Lumia 1020.
  Според туторијалот на XDA треба да се излаже серверот дека всушност моделот на телефонот е еден од неколкуте кои што моментално можат да го добијат тој апдејт.

  Арно ама мене не ми успева. :(
   
 4. El_Makedonero

  El_Makedonero Искусен член

  Член од:
  6 јан 2010
  Мислења:
  1.409
  Допаѓања:
  1.061
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  8.3
  Абе шо му се замараш :) WP е измислен за да биде стабилен и финционален, ако сакаш играчки и ромови и рутирања земи си андроид и зезај се :)


  Sent from my iPad 4 using Tapatalk
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. cevi

  cevi Член

  Член од:
  12 јан 2012
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Nokia Lumia 1020
  РОМ/Верзија:
  Windows Phone 8.1
  :) Брат те разбирам потпуно. Закон е оперативниот систем али има некои бенефиции во 10 ката што бајаги би ми се нашле. Затоа морам што побрзо да го апдејтирам. :)
  --- Споено дупло мислење, 15 фев 2015 ---
  Уште да ми кажеше кај Mоbile Operator што ти стои и не те замарам повеќе. :)
  --- Споено дупло мислење, 15 фев 2015 ---
  000-33?
   
  На El_Makedonero му/ѝ се допаѓа ова.
 6. El_Makedonero

  El_Makedonero Искусен член

  Член од:
  6 јан 2010
  Мислења:
  1.409
  Допаѓања:
  1.061
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  8.3
  Поштувам луѓе со користат wp тоа значи дека разбираш подалеку од самсунг-андроид и ипхоне, мислам со исклучок тука на форумџии што горе доле се разбираат од се :)


  Sent from my iPad 4 using Tapatalk
   
  На joki89 и cevi им се допаѓа ова.
 7. El_Makedonero

  El_Makedonero Искусен член

  Член од:
  6 јан 2010
  Мислења:
  1.409
  Допаѓања:
  1.061
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  8.3
  TMO-MK


  Sent from my iPad 4 using Tapatalk
   
  На cevi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Alexandermk

  Alexandermk GSM master

  Член од:
  13 окт 2009
  Мислења:
  2.084
  Допаѓања:
  1.010
  Поени од трофеи:
  208
  Бомбона е Windows 10 за телефончињава, уште да избацат некој телефон со S810 и одлепена камера ќе пишти :D
   
  На cevi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. cevi

  cevi Член

  Член од:
  12 јан 2012
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Nokia Lumia 1020
  РОМ/Верзија:
  Windows Phone 8.1
  По одлепена камера од 41MP на Lumia 1020 нема моментално. :)
   
 10. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.026
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Подобра камера од на 1020 јас сеуште немам видено на друг тел,камерата е неприкосновена

  Sent from my LG-D802 using Tapatalk
   

Сподели преку: