Ми треба код за ресетирање на Samsung Jet

Дискусија во форумот 'Samsung' започната од tanevski, 18 јун 2010.

 1. tanevski

  tanevski Познат Член

  Член од:
  1 авг 2008
  Мислења:
  604
  Допаѓања:
  291
  Поени од трофеи:
  63
  sakam da go vratam na fabricki podesuvanja telefonot i mi treba kod koj znae neka pise pozdrav
   
 2. TIM Elektronik

  TIM Elektronik Dess Encrypted

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  954
  Поени од трофеи:
  208
  *2767*3855#
   
 3. tanevski

  tanevski Познат Член

  Член од:
  1 авг 2008
  Мислења:
  604
  Допаѓања:
  291
  Поени од трофеи:
  63
  ok fala za kodot pozdrav
   
 4. inzaghi

  inzaghi Нов член

  Член од:
  17 јун 2010
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  fala i od mene. mi trebashe isto taka.
   
 5. Горан 222

  Горан 222 Нов член

  Член од:
  13 јан 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Добро нели на самиот телефон има за вракање на фабричко подесување...Или овои код *2767*3855# е нешто друго:!!!:!
   
 6. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.977
  Допаѓања:
  3.913
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Зашто воскреснувате тема стара 8 години :)
  во тоа време тој телефон беше обичен не смартфон, овој код е затоа на старите самсунзи
   
  goran, Noc 32, DigitalDreamer и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Горан 222

  Горан 222 Нов член

  Член од:
  13 јан 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Добро се извинуваам што прашав,само мислев дали со овои код може да се деинсталира и ажурирање на спфтверот па така да се врати на фсбтичко подесување.
   
 8. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.977
  Допаѓања:
  3.913
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Не, ова е за антика самсунзи
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: