Ми требаат мапи за ТОМТОМ навигација

Дискусија во форумот 'Останати софтвери за навигација' започната од ilche11, 20 мар 2012.

 1. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  Итно ми требаат имам ТОМ ТОМ навигација па слабо има мапи во неа ... енибади???
   
 2. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  За кој модел на ТомТом?
   
 3. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  Pojma nemam na kutija gledam nemozam da najdam TOMTOM XXL 5" displej ..... ima razlika ???
  --- надополнето: Mar 20, 2012 8:41 PM ---
  druze aman za aman pomagaj ........
   
 4. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  мора моделот. или сликај го однапред и позади или најди слика на гугл и постири ја тука
   
 5. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  tomtomxl340-custom.jpg
   
 6. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Има разни модели на TOmTom XXL, дали кај тебе е 540, 550 или некој друг модел?
   
 7. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  Ако веруваш цела кутија 100 пати ја превртив нигде не пишува ни 540 ни 550 па ни некој друг модел.... и мене не ми е јасно , иначе од Германија е купена навигацијата и на германски се пишува .... дајте да пробам некоја и инструкции за инсталирање ви се молам ......
   
 8. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Има ли некоја мапа внатре и кажи ми за кој дел од Европа ти треба мапа?
  Да знаеш дека Македонија ја нема во TomTom мапите.
  Приклучи ја навигацијата преку USB кабел со компјутерот и горе во левиот агол ќе ти покаже кој модел е навигацијата!
   
 9. Tyrell

  Tyrell Член

  Член од:
  2 мар 2012
  Мислења:
  76
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Probaj na ovoj sajt, moze da najdes toa sto ti treba. Registracijata im e obavezna i besplatna. So sreca!

  ***Линкот е избришан од модераторот, забрането поставување линкови од други форуми***
   
 10. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  Aj preku PP
   

Сподели преку: