ИНФО Миграција на нов сервер! Форумот ќе биде off-line од 29.01.2017 по 17ч.

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Alfa Mobil Team, 27 јан 2017.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Чисто информативно, да не мислите дека сме умреле...
  Во зависност од способноста на администраторите и техничките лица од MkHost и не се појават никакви проблеми со базите и податоците, но со оглед на тежината со се атачменти би требало за помалку од 12 часа да се вратиме он лајн :D

  поздраФ од админите.
   
  На Pane-G, the_maker, ivan88 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  599
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Цел бекап го имавте ставено на послужавник цело време.
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 3. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  4.3 Гига, јас се си мислев дека форумов е потежок од тоа :)
   
  На Ace му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Се надевам си добил Администратор по заслуга и доверба? :) Ние сакавме и да го смалиме, со тоа што атачментите поголеми од 500кб да се прикачуваат екстерно во соработка со 4shared, ама комплицирано е за македонскиов народ дури и регистрација на форум да направат, не камоли префрлање логин на друг сајт :D во принцип кога имаш само теми и текст во датабазата секој проблем поедноставно се решава, воедно имајте предвид дека не сме професионалци во овој оддел од ИТ.
   
  Последна промена: 30 јан 2017
 5. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  599
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Не сум администратор, не читај таму што пишува :) Целта ми е дека бекапот беше достапен за симнување, а внатре може да се најдат името на базата на податоците, јузер, лозинката и да не бидат истите злоупотребени.
   
 6. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Викаш не е енкриптирана базата со клуч?
   
  На goran и Ace им се допаѓа ова.
 7. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  599
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Браво ;)
   
 8. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Како тоа?
   
 9. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  599
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Имаш пп.
   
 10. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Јас не видов никаде во тој бекап јузер податоци, база, само аплоудирани беа атачменти и аватари.

   
  Последна промена: 30 јан 2017
  На DigitalDreamer и Bumblebee им се допаѓа ова.

Сподели преку: