Проблем Менување на Touch на HTC ONE M7?

Дискусија во форумот 'HTC' започната од Aleksandar10, 10 дек 2015.

 1. Aleksandar10

  Aleksandar10 Нов член

  Член од:
  25 јан 2011
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Имам проблеми со наведениот мобилен, поточно со тачот.
  Имено телефонот си функционираше беспрекорно до пред 3 месеци и од тогаш не е користен. Но пред некој ден ми притреба и гледам не ми функционира тачот како што треба, лево и десно по цела вертикала од 0,5цм не реагира на допири (проверено со line test) и регистрира непостоечки допири.

  Дали знае некој кој може да ми заврши работа, поправка/замена на тачот?
   
 2. Aleksandar10

  Aleksandar10 Нов член

  Член од:
  25 јан 2011
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
 3. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Комплет екран со тач се менува
   
 4. Aleksandar10

  Aleksandar10 Нов член

  Член од:
  25 јан 2011
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  OK тоа, али дали знаеш кој го работи тоа кај нас и колку би коштало?
   
 5. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Пa тoј гo рaбoти тoј е сервисер

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На Aleksandar10 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: