Мебел и опремување на дом

Дискусија во форумот 'Животен стил' започната од Alfa Mobil Team, 23 ное 2015.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Мебел и опремување на дом, ајде да дискутираме малце на оваа тема. За почеток барам спална лимит 30/40 до 45.000 ептен ако вреди и има механизам или фиокар, по можност да е од дрво и да има ваков дизајн:
  [​IMG]

  поради тоа што идејата за спална ми е со овој вкус:
  [​IMG]

  Највеќе препораки добив, да си најдам дизајнер за мебел и фирма што работи столарија - но сепак повкусно и поубаво ќе се чувствувам ако купам нешто што е во сериско производство иако свесен сум дека прескапо ќе го платам.
  Освен домиталија, југоескпорт, мебелви, смарт ливинг, карес, симпо, зона, кристина дамил и јумис некои други препораки што имаат боље вкус и по можност нешто залиха/на лагер?
   
 2. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  визбегово имаш салони патот накај косово, љачка и уште некои има,


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Ќе ти препорачев некои како Алмак , Интермебел и слични од струмичките, ама нив не ги интересира толку македонскиот пазар и си тераат низ Европа со понуди. Како што ги гледам и каталозите тука не им се со сите производи...
  Ама можно е да имаат тоа што ти го бараш.
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Шо бе ке се жениш? :)
   
  На Dzepar, христијан и Neam Ime им се допаѓа ова.
 5. fenomenmk

  fenomenmk Познат Член

  Член од:
  14 ное 2009
  Мислења:
  1.089
  Допаѓања:
  466
  Поени од трофеи:
  83
  Погледај икеа каталог, има и квалитетни парчиња.

  Sent from my SM-N9005
   
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Неколку пати бев до ИКЕА последниве 2 месеци, баш за габаритен мебел - немаат квалитет, за фиокари, плакари и клуб масички да незнаеш кај попрво пари да фрлиш.

  @Bumblebee само кога се женат луѓето мебел купуваат? Поќе логика ми иде да се жениш, па на свадбата мебел да ти подаруваат више ако така сме ја наредиле.
   
 7. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Па ваљда нема сам да спиеш на спалната :)
   
 8. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Дебел сум.
   
  На goran, Dzepar и Bumblebee им се допаѓа ова.
 9. Champ1on

  Champ1on Активен Член

  Член од:
  10 авг 2011
  Мислења:
  115
  Допаѓања:
  91
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Mi Note black
  РОМ/Верзија:
  8.1.1.0 Stable
  Провери го и Пунктмебел. Добри се со квалитет.
  Иначе стандард Југоекспорт и Монтенегро. Побарај Алплес производство добри се во однос цена квалитет.
   
 10. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  Јас би ти го препорачал Дома Мебел со кои имам позитивно искуство. Робата е од најповеќе од Словенија а се наоѓаат на Јужен булевар и во Ѓорче Петров. Мислам дека и нарачка може и консултација со дизајнер.
   

Сподели преку: