Маркетинг :)))))

Дискусија во форумот 'Хумор и играчница' започната од Torte Mobile, 4 дек 2012.

 1. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.979
  Допаѓања:
  3.914
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Маркетинг

  1.Здогледуваш згодна девојка на забава. Одиш до нејзе и и' велиш:
  - Многу сум богат. Омажи се за мене!
  Тоа е директен маркетинг.
  2. На забавa си со еден куп пријатели и гледаш згодна девојка. Еден
  од твоите пријатели оди кај неа и покажувајќи кон тебе и вели:
  - Тој е многу богат. Омажи се за него!
  Тоа е рекламирање.
  3. Здогледуваш згодна девојка на забава. Одиш кај неа и го добиваш нејзиниот телефонски број. Следниот ден и се јавуваш и велиш:
  - Здраво, јас сум многу богат. Омажи се за мене.
  Тоа е телемаркетинг.
  4. На забава си и наоѓаш згодна девојка. Стануваш, ја местиш
  вратоврска, одиш кај неа и' ставаш пијалак, ја отвораш врата од
  автомобилот, ја подигаш чантата откако ќе и падне и понудуваш да ја
  однесеш до дома и потоа и велиш:
  - Инаку, колку да знаеш, јас сум богат. Ќе се омажиш ли за мене?
  Тоа се односи со јавност.
  5. На забава си и здогледуваш прекрасна девојка. Таа ти приоѓа и ти вели:
  - Ти си многу богат! Може ли да се омажиш за мене?
  Тоа е препознавање на бренд.
  6. Здогледуваш згодна девојка на забава. И се приближуваш и и велиш:
  Многу сум богат. Омажи се за мене!
  Таа те гледа и ти врзува шамар.
  Тоа е Фидбек од потрошувачите.
  7. И се приближуваш на згодна девојка на забава и и велиш:
  Многу сум богат. Омажи се за мене!
  По ова таа те запознава со сопругот.
  Тоа е разлика помеѓу понуда и побарувачка.
  8. Ја наоѓаш најубавата девојка на забавата. Одиш до нејзе и пред да речеш било што, друг човек доаѓа и и вели:
  Многу сум богат. Омажи се за мене!
  По што таа заминува со него.
  Тоа е кога конкурентите ќе ти одземат од твојот дел од пазарот.
  9. Здогледуваш згодна девојка на забава и пред да и речеш:
  Многу сум богат. Омажи се за мене!
  Пристигнува жена ти.
  Тоа е забрана за влез на нови пазари.
   
  На gug1, zokimk, K.G и уште 12 други им се допаѓа ова.
 2. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.133
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Ај честито 1000 ти лајк :)
   
  На Torte Mobile му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.979
  Допаѓања:
  3.914
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Не сум приметил колку имам :)
  фала да ми се множат :pos:
   
  На MacedonianBoy и krale им се допаѓа ова.
 4. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
 5. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Плачковци... хаха...

   
 6. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.779
  Допаѓања:
  2.083
  Поени од трофеи:
  208
  Ништо не е ова од маркетинг бе, да не видеше денес со бошко како растураме на интервју со водителката..

  Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 7. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Дајте линк кој ве снимал :)
   
 8. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.813
  Допаѓања:
  6.039
  Поени од трофеи:
  358
  бтр или шутел кој може друг да биде хахаха


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 9. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Eпа добро е тоа, да не е мтв или сител... хаха...
   
  На BokUre му/ѝ се допаѓа ова.
 10. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.133
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Кажи кај ве имало бе :). Да ве глеам на макс тв


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели преку: