Мапи за iGO - Navteq 2014Q1

Дискусија во форумот 'iGO' започната од kiredelev, 16 авг 2014.

 1. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.024
  Допаѓања:
  1.503
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Мaпи се фбл,фдa,фпa,фсп,и дa кoј мaпи сaкaш тие ги стaвaш пo желбa.

  Sent from my LG-D802 using Tapatalk
   
  На fenomenmk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  666
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  ftr фајловите не мора да ги ставате ако навигацијата не ви е потребна за камион,овие фајлови ги содржат камионските забрани
   
 3. Staned

  Staned Член

  Член од:
  18 дек 2011
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  Можеш да ги ставиш само земјите што ти требаат само да имаш поврзаност во рутата да не прескокнеш некоја земја која ти е по пат, а доволно ти се само <fbl> фајловите да ги ставиш тоа се мапите со адреси.
   
 4. fenomenmk

  fenomenmk Познат Член

  Член од:
  14 ное 2009
  Мислења:
  1.089
  Допаѓања:
  466
  Поени од трофеи:
  83
  @Staned се откажав јас од igo на андроидот. Го инсталирав пробав и видов дека е небо и земја со igo за ios. Избришав одма. Сега користам Navigon, само ќе кажам дека според мене и navigonot е далеку полош помалце флуиден и понепрегледно мени, на андроид отколку на Ios.
   
 5. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Различни се iGo за android и iGo за iOS.
  Различно изгледаат, различни верзии се, ррзлично време добиваат апдејти итн.
   
 6. riki511

  riki511 Член

  Член од:
  17 јан 2013
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  8
  На навтек дали одговараат овие мапи ми треба да ги снимам на цд за фиат крома?
   

Сподели преку: